Přírodní mořská houba koupelová - Středomořská - HONEYCOMB -Bellini Mineral

Značka: Bellini
od 380 Kč

Zvolte variantu

Nejkvalitnější mořská houba s vysokým poměrem zachovaných minerálů je extra měkká a jemná, vhodná na obličej i citlivou pleť dětí a miminek. Je velmi odolná.

Detailní informace

12cm
Momentálně nedostupné
380 Kč
14cm
Momentálně nedostupné
480 Kč
16cm
Skladem
590 Kč

Detailní popis produktu

Přírodní mořská houba koupelová - Středomořská - HONEYCOMB -Bellini Mineral je určená na mytí pro dospělé i malé děti a miminka. Má velkou savost a po namočení do vody je nádherně měkká a hebká. Je čištěná a dermatologicky testovaná, a proto je vhodná i na jemnou a citlivou pleť miminek. Díky své husté struktuře má vysokou odolnost a dlouhou trvanlivost. Hebký dotek přírodní mořské houby činí z každé koupele jedinečnou událost.

Použití: 
K mytí, příp. k masáži pokožky. Vzhledem ke své velikosti je vhodná na sprchování a do koupele. 
Můžete použít jen houbu nebo na ni naneste mýdlo nebo sprchový gel a jemně masírujte pokožku krouživými pohyby.
Houba se skvěle hodí též ke smývání tělových masek a zábalů.


Velikost houby 9-10 cm (SA10) je vhodná zejména pro mytí miminek, batolat a malých dětí. 

 

Doporučení: 
Nenamáčejte houbu do vody teplejší než 40°C!
Mořská houba je hygienická. Pokud se po použití řádně propláchne a vysuší, má díky svým vlastnostem samočistící schopnosti. Na rozdíl od syntetických hub v sobě nezadržuje pěnu, mýdlo nebo baktérie a mycí přípravek se z ní snadno vypláchne. 
Po použití tedy houbu vždy důkladně propláchněte a vyždímejte stlačením, nikoliv kroucením. 
Nechte ji schnout na vzdušném místě. Ne na topení! 
Občas je dobré houbu vyprat v teplé vodě s rozpuštěnou mořskou solí.

Nepravidelnost tvaru a struktury mořských hub dokládá jejich přírodní původ. 
V přírodě 100% rozložitelná.
Dermatologicky testovaná, hypoalergenní.

Co je mořská houba?

Mořská houba (Spongia maritima) je jednoduchý mnohobuněčný živočich, který žije na dně moří. Živí se planktonem a filtruje mořskou vodu. Udává se, že existuje více než 5 tisíc druhů mořských hub. Pro kosmetické využití se z nich však hodí jen několik, které se vyskytují v teplých mořích.

 Skvělé vlastnosti mořských hub

Mořské houby lidé používali již od starověku, a to nejen k mytí těla. Připisovali jim léčivé účinky na hojení ran, odřenin a jizev. Ve středověku se houby používaly i k léčbě strumy z nedostatku jódu.

Mají antivirové a antibakteriální účinky díky vysokému obsahu minerálů a hlavně jódu. Dokonce prý likvidují i stafylokoky a streptokoky. Uvádí se, že v 1 gramu houby je obsaženo stejné množství jódu jako ve 120 l mořské vody. Jód má v lidském organismu velmi důležitou funkci. Je zcela nezbytným pro štítnou žlázu jako stavební prvek k tvorbě hormonů, které řídí látkovou výměnu všech tělesných buněk. Důsledky nedostatku jódu se mohou projevit jako únava, spavost, špatná tolerance teplotních změn, poruchy paměti, koncentrace a vštípivosti nových informací, celková nevýkonnost a dále jako zpomalení reakcí, zpomalení střevní pasáže, vypadávání vlasů a kloubní potíže.

Jemná masáž mořskou houbou pomáhá k odstraňování odumřelých kožní buněk a zlepšení krevního oběhu. Tím dochází k čištění kožních pórů a díky antiseptickým schopnostem houby i k likvidaci toxinů. Pleť se tak stává zdravější, působí čistě, mladistvě a rozjasněně.

Jsou hypoalergenní. Mohou být proto přínosem pro ty, kteří trpí onemocněními kůže jako jsou: ekzém, lupénka, růžovka nebo akné.

Jsou 100% přírodní, nenarušují životní prostředí, tedy jsou ekologické.

Mají samočisticí schopnost. Na rozdíl od syntetických hub v sobě nezadržují pěnu z mýdla a baktérie.

 

Použití mořských hub

Menší a jemnější houbičky s menšími póry jsou spíše vhodné k ošetření obličeje, k čištění pleti, odličování a smývání masek.

Větší houby se hodí na mytí těla a masáže. V poslední době získávají mořské houby oblibu i jako menstruační houbičky.

Pokud je houba již opotřebovaná, můžete ji ještě použít na úklid domácnosti, např. k umývání nábytku, auta, oken apod. Díky vysokým absorpčním vlastnostem lze houbu použít jako výborný pohlcovač pachu. Namočte ji do roztoku vody s octem a nechte ji ležet v místnosti, kde se chcete zbavit zápachu. Potom houbu propláchněte teplou vodou.

 
Pravidelná masáž pokožky mořskou houbou

·         prokrvuje a tonizuje pokožku

·         pomáhá odstraňovat celulitidu a strie

·         přináší úlevu při únavě a bolesti svalů

·         přináší úlevu od bolestí kloubů (i revmaticky postižených)

·         napomáhá zmírňovat kožní problémy (lupénka, akné, ekzémy)

·         stimuluje lymfatický systém

·         čistí pleť od mrtvých buněk

·         podporuje hojení ran a jizev

 Kvalita mořských hub Bellini®

Kvalita mořské houby se odvíjí od lokality jejich výskytu, barvy a struktury a určuje také jejich cenu.

Nejkvalitnější houby mají v suchém stavu vlákna pevná a tvrdá, ale po namočení jsou měkké a jemné. Jsou heboučkým snem i pro pokožku miminek a pro citlivou pleť.

Mořské houby ze Středozemního moře patří k nejkvalitnějším. Karibské houby jsou levnější variantou, a i když pochází z nádherných lokalit, jejich struktura není tak hustá a pevná.

Nejvíce minerálních solí, přírodního barviva a jódu je obsaženo v tzv. minerálních houbách, které mají světle až tmavě hnědou přírodní barvu.

Houby světle žluté barvy vypadají krásně, ale bývají více čištěné a šetrně bělené. Obsahují tedy v porovnání s minerálními méně minerálů včetně jódu. Pro citlivou pleť a pokožku miminek jsou však vhodnější. Lze je používat i jako menstruační houby.

Správná přírodní houba voní mořem. Výskyt drobných úlomků vápenných schránek živočichů nebo mořských řas a rostlin není na závadu kvality. Nepravidelnost tvaru a struktury dokládá její přírodní původ.

 Jak se o houbu správně starat?

Po každém použití houbu dobře propláchněte vodou, aby se zbavila zbytků mýdla, kosmetických přípravků a nečistot. Teplota vody by neměla přesáhnout 40°C. Vymačkejte z houby přebytečnou vodu, nikdy ji neždímejte kroucením a nechte ji proschnout na dobře větraném místě. Zásadně ji nesušte na topení.

Jednou za dva týdny je vhodné houbu ponořit přes noc do roztoku vody s mořskou solí, aby se houba vyčistila a obnovila své vlastnosti. Mořskou houbu je možné čistit i tak, že ji namočíme přes noc do roztoku vody a octa.

Houbu nechte vždy vyschnout na suchém a dobře větraném místě.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: