Nutripa Magnesium Bisglycinate

Značka: Nutripa
569 Kč
Momentálně nedostupné

Nutripa Magnesium bisglycinate - obsahuje pouze kvalitní biologicky dostupnou formu hořčíku - bisglycinát hořečnatý a vitamin B6 ve formě P-5-P.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nutripa Magnesium bisglycinate - 1 kapsle obsahuje 180 mg elementárního hořčíku. Vhodné pro vegany a vegetariány. Žádné pomocné látky a plnidla.

Hořčík je základní minerál a je druhým nejčastějším elektrolytem v těle. Nedostatek hořčíku je ve stravě běžný a tento nedostatek byl spojen s řadou nepříznivých účinků na zdraví, včetně slabosti, křečí, úzkosti a vysokého krevního tlaku.​

Hořčík přispívá:

→ snížení míry únavy a vyčerpání

→ správné činnosti nervové soustavy

→ správné činnosti svalů

→ udržení správného stavu zubů a kostí

 → energetickému metabolismu

Nutripa Magnesium Bisglycinate - vegetariánské kapsle bez zbytečných plnidel a pomocných látek. S vitaminem B6 v biologicky dostupné variantě P-5-P (pyridoxal-5-fosfát)

Doporučená denní dávka elementárního magnesia u mužů se pohybuje v rozmezí 400-420 mg a u žen 320-360 mg. 
 
Bisglycinát hořečnatý je chelátovou formou hořčíku s vysokou biologickou dostupností , kde je hořčík vázán na aminokyselinu L-Glycin. Biologická dostupnost bisglycinátu hořečnatého je až 80% ( např. u oxidu hořečnatého jsou to jen 4%) a nemá nepříjemné laxativní účinky ani při zvýšených dávkách. 
 
• Sloučenina bisglycinát hořečnatý se také nazývá glycinát hořečnatý, ale protože má připojené dvě molekuly glycinu, je přesněji nazýván „bisglycinát“ (bis = dva). Bisglycinátová forma má lepší absorpci z důvodu zvýšené rozpustnosti.
• Snížený projímavý účinek ve srovnání s jinými variantami hořčíku, protože bisglycinátová forma je pravý chelát, který zcela obklopuje hořčík. 
• Glycin je neurotransmiter, který podporuje relaxaci a redukci stresu v těle - díky čemuž je bisglycinát hořečnatý dobrou volbou pro doplnění před spaním na podporu klidného spánku. 
Nutripa bisglycinát obsahuje kvalitní bisglycinát hořečnatý původem z USA
 
Obsah 1 kapsle: Magnesium bisglycinát 820mg (elementární hořčík 180mg, 48% RHP *), Vitamín B6 (Pyridoxal-5-Phosphat 1,4mg, 100% RHP*) kapsle HPMC
(*RHP=referenční hodnota příjmu)
 
Dávkování: 1 - 2 kapsle denně. Nejlépe večer před spaním. Sportovci - jednu kapsli po tréninku a druhou večer před spaním.

Obsah balení: 100 vegetariánských kapslí (93 g)

Doplněk stravy

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: