I když eshop vylepšujeme, Vaše objednávky přijímáme a pečlivě na nich pracujeme. Moc děkujeme :-).

BrainMax Fólie blokující modré světlo

Značka: BrainMax
249 Kč
Momentálně nedostupné

Univerzální fólie blokuje modré světlo vyzařované displeji a diodami elektroniky a dalšími domácími spotřebiči. Chrání tak Vaše zdraví a zlepšuje spánkový režim

Detailní informace

Detailní popis produktu

BrainMax Fólie blokující modré světlo zajišťuje ochranu proti modrému světlu vyzařovanému displeji a diodami domácích spotřebičů a další elektroniky.

Spolu s vhodným osvětlením vytvořte ze svého domova oázu pro optimalizaci cirkadiánního rytmu.

Instalace fólie je zcela jednoduchá a nezabere více než pár minut.

Výhoda této fólie je její tenkost a z toho pramenící čitelnost přístrojových desek po její aplikaci. V případě silnějších diod, přelepte zdroj světla několika vrstvami fólie, tak abyste pouhým okem neviděli modrou barvu skrz fólii.

BrainMax Fólie blokující modré světlo, 30x 60 cm
Universální fólie vás zbaví všech drobných zdrojů modrého světla ve vašem domově. Jednoduše změříte velikost displeje, který chcete optimalizovat a vystřihnete příslušný tvar. Po nalepení doporučujeme fólii vyhladit a sundat vnější krycí vrstvu, která fólii chrání proti poškození při transportu. Postup je zcela stejný, jako u fólií chránících displej vašeho mobilního telefonu.

Blokací modré světla před spaním můžete zlepšit spánek, zdraví (skrze vyplavení melatoninu) a ranní energii.

 
Problém modrého světla
V dnešní digitální éře dokáže jen málokdo odtrhnout oči od obrazovky, ať už to je televize, mobil, či počítač. S přibývajícím používáním těchto elektronických zařízení a používání LED světel vyvstaly nové problémy.

 

Vystavení se modrému světlu z obrazovek narušuje produkci melatoninu a spánkové vzory. Více se můžete dozvědět v našem článku.
Modré světlo z expozice na obrazovce bylo spojeno s poškozením sítnice, šedým zákalem a makulární degenerací.
Viditelné modré světlo je vyšší energii a jeho vystavení je pro oči velmi vyčerpávající.
Nadměrné nasycení modrého světla může snížit ostrost zraku a ztížit zaostřování.
Bylo prokázáno, že modré světlo vyvolává fotochemické poškození sítnice a makuly, které způsobují oxidační stres očí.
Poruchy spánku mohou vést k depresi, hromadění neurotoxinů a zvýšenému riziku onemocnění.
 
Modré světlo k večerní scenérii nepatří
Modré světlo mezi 380 a 470 nm je považováno za škodlivé, protože může způsobit poškození sítnice, šedý zákal a je spojeno s poruchami spánku. Všechny spektra modrého světla však nejsou špatné, například spektrum od 470 do 500 nm, nazývané také tyrkysově modré světlo, je obecně považováno za dobré. Tato škála viditelného modrého světla je prospěšná, protože stimuluje přirozené reflexy chránící oči před přeexponováním a také pomáhá kognitivním a paměťovým funkcím mozku. Zároveň stimuluje fotosenzitivní retinální gangliové buňky, také pupilární reflex a kontroluje cirkadiánní cyklus.

Rozměry: 

30x 60 cm

Instalace: 

Samotná fólie se skládá ze 3 vrstev. První průhledná vrstva je krycí a brání poškrábání fólie z vrchní strany, prostřední vrstva je samotná červená fólie a spodní (taktéž průhledná) vrstva rovněž brání poškození a zároveň kryje lepící stranu fólie. Po rozbalení je potřeba zjistit, ze které strany je fólie lepící - vnitřní strana, sundat krycí vrstvu a poté nalepit. Jako poslední pak sundat krycí vrstvu z vnější strany.

 

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdraví
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: