Bellini

Přírodní mořské houby značky Bellini® jsou vysoce kvalitní. Jejich sběr probíhá v teplých mořích Středozemí a KaribikuMořské houby Bellini mají vynikající savost.Po namočení ve vodě změknou, jsou jemné, hebké a velmi příjemné na dotek. Spolu s mýdlem snadno vytváří hustou a bohatou pěnu.  

Zpracovává je italská společnost Spugnificio Bellini, která vznikla již v roce 1949.

Během celé své historie se vždy zasazovala o ochranu mořského dna a respekt k mořskému životu (deklarace Bellini). I díky jejímu úsilí se podařilo prosadit omezení výlovu jen na určité měsíce v roce a zákaz výlovu hub malé velikosti. Výlov se řídí přísnými pravidly. Houby smějí sbírat výhradně potápěči. Vybírají jen houby od určité velikosti, aby mořské dno a jeho obyvatelé byli chráněni a docházelo k přirozené obnově.


Bellini® nabízí především houby ze Středomoří, které vynikají svojí kvalitou, měkkostí, hustou strukturou a dlouhou trvanlivostí. Jsou dermatologicky testované a certifikované Dermatologickým institutem na Univerzitě v Sieně. Houby jsou opracovány ručně a celá výroba probíhá v Itálii.

Bellini® dále nabízí i houby z teplých moří Karibiku, z nichž pečlivě vybírá jen ty nejkvalitnější. 

 

Co je mořská houba?

Mořská houba (Spongia maritima) je jednoduchý mnohobuněčný živočich, který žije na dně moří. Živí se planktonem a filtruje mořskou vodu. Udává se, že existuje více než 5 tisíc druhů mořských hub. Pro kosmetické využití se z nich však hodí jen několik, které se vyskytují v teplých mořích.

 Skvělé vlastnosti mořských hub

Mořské houby lidé používali již od starověku, a to nejen k mytí těla. Připisovali jim léčivé účinky na hojení ran, odřenin a jizev. Ve středověku se houby používaly i k léčbě strumy z nedostatku jódu.

Mají antivirové a antibakteriální účinky díky vysokému obsahu minerálů a hlavně jódu. Dokonce prý likvidují i stafylokoky a streptokoky. Uvádí se, že v 1 gramu houby je obsaženo stejné množství jódu jako ve 120 l mořské vody. Jód má v lidském organismu velmi důležitou funkci. Je zcela nezbytným pro štítnou žlázu jako stavební prvek k tvorbě hormonů, které řídí látkovou výměnu všech tělesných buněk. Důsledky nedostatku jódu se mohou projevit jako únava, spavost, špatná tolerance teplotních změn, poruchy paměti, koncentrace a vštípivosti nových informací, celková nevýkonnost a dále jako zpomalení reakcí, zpomalení střevní pasáže, vypadávání vlasů a kloubní potíže.

Jemná masáž mořskou houbou pomáhá k odstraňování odumřelých kožní buněk a zlepšení krevního oběhu. Tím dochází k čištění kožních pórů a díky antiseptickým schopnostem houby i k likvidaci toxinů. Pleť se tak stává zdravější, působí čistě, mladistvě a rozjasněně.

Jsou hypoalergenní. Mohou být proto přínosem pro ty, kteří trpí onemocněními kůže jako jsou: ekzém, lupénka, růžovka nebo akné.

Jsou 100% přírodní, nenarušují životní prostředí, tedy jsou ekologické.

Mají samočisticí schopnost. Na rozdíl od syntetických hub v sobě nezadržují pěnu z mýdla a baktérie.

 

Použití mořských hub

Menší a jemnější houbičky s menšími póry jsou spíše vhodné k ošetření obličeje, k čištění pleti, odličování a smývání masek ze zeleného jílu Argital

Větší houby se hodí na mytí těla a masáže. V poslední době získávají mořské houby oblibu i jako menstruační houbičky.

Pokud je houba již opotřebovaná, můžete ji ještě použít na úklid domácnosti, např. k umývání nábytku, auta, oken apod. Díky vysokým absorpčním vlastnostem lze houbu použít jako výborný pohlcovač pachu. Namočte ji do roztoku vody s octem a nechte ji ležet v místnosti, kde se chcete zbavit zápachu. Potom houbu propláchněte teplou vodou.

 


Pravidelná masáž pokožky mořskou houbouHoneycomb_SA_group_.jpg

·         prokrvuje a tonizuje pokožku

·         pomáhá odstraňovat celulitidu a strie

·         přináší úlevu při únavě a bolesti svalů

·         přináší úlevu od bolestí kloubů (i revmaticky postižených)

·         napomáhá zmírňovat kožní problémy (lupénka, akné, ekzémy)

·         stimuluje lymfatický systémhoneycomb_SAG_1.jpg

·         čistí pleť od mrtvých buněk

·         podporuje hojení ran a jizev

 

 

 

Kvalita mořských hub Bellini®

Kvalita mořské houby se odvíjí od lokality jejich výskytu, barvy a struktury a určuje také jejich cenu.

Nejkvalitnější houby mají v suchém stavu vlákna pevná a tvrdá, ale po namočení jsou měkké a jemné. Jsou heboučkým snem i pro pokožku miminek a pro citlivou pleť.

Mořské houby ze Středozemního moře patří k nejkvalitnějším. Karibské houby jsou levnější variantou, a i když pochází z nádherných lokalit, jejich struktura není tak hustá a pevná.

Nejvíce minerálních solí, přírodního barviva a jódu je obsaženo v tzv. minerálních houbách, které mají světle až tmavě hnědou přírodní barvu.

Houby světle žluté barvy vypadají krásně, ale bývají více čištěné a šetrně bělené. Obsahují tedy v porovnání s minerálními méně minerálů včetně jódu. Pro citlivou pleť a pokožku miminek jsou však vhodnější. Lze je používat i jako menstruační houby.

Správná přírodní houba voní mořem. Výskyt drobných úlomků vápenných schránek živočichů nebo mořských řas a rostlin není na závadu kvality. Nepravidelnost tvaru a struktury dokládá její přírodní původ.

 

Jak se o houbu správně starat?

Po každém použití houbu dobře propláchněte vodou, aby se zbavila zbytků mýdla, kosmetických přípravků a nečistot. Teplota vody by neměla přesáhnout 40°C. Vymačkejte z houby přebytečnou vodu, nikdy ji neždímejte kroucením a nechte ji proschnout na dobře větraném místě. Zásadně ji nesušte na topení.

Jednou za dva týdny je vhodné houbu ponořit přes noc do roztoku vody s mořskou solí, aby se houba vyčistila a obnovila své vlastnosti. Mořskou houbu je možné čistit i tak, že ji namočíme přes noc do roztoku vody a octa.

Houbu nechte vždy vyschnout na suchém a dobře větraném místě.

 

Cena

70380
170380
2 položek celkem
Bellini
od 70 Kč

Nejkvalitnější mořská houba s vysokým poměrem zachovaných minerálů je extra měkká a jemná, vhodná na obličej i citlivou pleť miminek. Je velmi odolná.

3567/25X
Přírodní mořská houba koupelová - Středomořská - HONEYCOMB -Bellini Mineral
od 380 Kč

Nejkvalitnější mořská houba s vysokým poměrem zachovaných minerálů je extra měkká a jemná, vhodná na obličej i citlivou pleť dětí a miminek. Je velmi odolná.

3282/25X2

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem