Z důvodu již téměř letního počasí nemůžeme v pátek předávat zásilky do přepravy, aby nezůstaly přes víkend na depu v nehlídané teplotě. Děkujeme za pochopení.

BIOMILKEY

899
9001899900
   
 • ec14eaf28465e21e1cc1cac63d1e2a1c Kód: 7404/100
  BIOMILKEY – OSLÍ MLÉKO PASTERIZOVANÉ A LYOFILIZOVANÉ BIO
  Skladem

  Nedávné studie ukázaly, že oslí mléko je přirozenou potravou živočišného původu s vlastnostmi nejbližšími mateřskému mléku ve srovnání s jinými druhy zvířat.

  Díky své cukrové chuti, která je velmi lahodná a chutná, má významný obsah polynenasycených mastných kyselin a je bohaté na lysozym, protein vyznačující se vysokými antibakteriálními vlastnostmi, který je schopen chránit novorozence před možnými nemocemi a díky němuž je tento produkt méně podléhající zkáze oproti kravskému mléku.

  Svými poměry vápníku a fosforu a celkovým obsahem bílkovin je též nejblíže stovnatelné s mateřským mlékem.

  Bio oslí BIOMILKEY  se získává ze 100% italského bio oslího mléka, vyrobeného výhradně na farmě Montebaducco, kde jsou osli chováni v podmínkách ekologického zemědělství.

  Oslí farma  v Montebaduccu se svým stádem téměř 800 kusů zvířat je v současnosti největší v Evropě a možná i na světě. Společnost zachovává biodiverzitu a chová13 různých plemen, včetně těch nejvzácnějších. Osli jsou chováni ve velkých prostorách, při zachování dobrých životních podmínek zvířat a všech hygienických předpisů. Krmí se výhradně ekologickými produkty sestávajícími převážně z krmiv a obilovin, jako jsou vojtěška, ječmen a ovesné vločky, které pocházejí z 60 hektarových polností společnosti, přičemž společnost důsledně dodržuje podmínky ekologického zemědělství a ekologického chovu zvířat. Společnost a oslí mléko jsou certifikovány jako ekologické u institutu ICEA.


  Výhody a vlastnosti oslího mléka

  Oslí mléko je svou skladbou nejbližší mateřskému mléku, zejména pokud jde o obsah laktózy a bílkovin. Oslí mléko poskytuje v průměru 1,5 - 1,8 g bílkovin na 100 ml. V případě mateřského mléka hodnota je velmi podobná; 0,9 – 1,7 g na 100 ml.   Vzhledem k tomu, že obsah bílkovin v kravském mléce je téměř o polovinu vyšší, je pro raný věk dítěte oslí mléko vhodnější.

  Zajímavý je i typ přítomných bílkovin. Kaseiny představují menšinovou frakci, a to jak v lidském, tak i oslím mléce. Jsou bohatší na syrovátkový protein a alfa-laktalbumin. Beta-laktoglobuliny obsažené v oslím mléce jsou oproti kravskému mléku stravitelnější. A konečně, oslí mléko obsahuje formu lysozymu (silný přírodní antimikrobiální enzym), který působí ve střevě. Aktivní látka jakou je  lysozym spolu s další látkou,  laktoferinem pomáhají zlepšovat tvorbu imunitní obrany nejen těch nejmenších, ale i starších a oslabených jedinců.

  Oslí mléko obsahuje rovněž minerální látky, podobně vyvážené jako mateřské mléko. Mezi minerály vyniká zejména vápník, jehož obsah  v oslím mléce je vyšší oproti mléku mateřskému. V mléce jsou zastoupeny další minerály jako fosfor, hořčík, draslík, železo a zinek. Oslí mléko obsahuje velmi podobné koncentrace mateřskému mléku vitamínů A, B, C a D .

  Ve srovnání s mateřským mlékem má oslí mléko nižší obsah lipidů a z tohoto důvodu, pokud je zaváděno do jídelníčku novorozenců, musí být dávka příkrmu "upravena" doplněním potřebné dávky mastných kyselin, aby se zvýšil kalorický příjem. I v tomto případě má však lepší vlastnosti než mléko kravské: obsahuje více nenasycených tuků, a to zejména více kyseliny alfa-linolenové (ALA) a kyseliny eikosapentaenové (EPA).

  Aktivní kyselost (pH) oslího mléka kolísá kolem 7 – 7,2, tudíž jeho hodnoty jsou velmi blízké mateřskému mléku (7 - 7,5).

   Oslí mléko je vhodné pro osoby s alergií na bílkoviny kravského mléka. Oproti jiným alternativám chutná mnohem lépe.

   

  VÝŽIVOVÉ HODNOTY na 100 ml hotového mléka

  10 g sušeného bio oslího mléka + 94 ml pitné vody  
  Energie                                                            170 kJ   39,6 kcal
  Tuk                                                                     0,4 g
       z toho nasycené mastné kyseliny                 0,24 g
  Sacharidy                                                          7,4 g
       z toho cukry                                                 7,4 g
  Bílkoviny                                                            1,6 g
  Sůl *                                                                   0,03 g

  * Obsah soli je dán výhradně přítomností přírodního sodíku.

   

  NÁVOD NA PŘÍPRAVU

  Rozpusťte v horké vodě o teplotě 80 ° C a připravte  před použitím (pozorně si přečtěte podrobný návod k použití přiložený k obalu s doporučeními WHO / FAO a italského ministerstva zdravotnictví pro bezpečnou domácí přípravu sušeného mléka )

  Orientační tabulka dávkování

  Hotové oslí mléko Počet odměrek  * Voda (cca 80 °C)
  100 ml 3 (odpovídá cca 10 g Biomilkey) 94 ml
  200 ml 6 (odpovídá cca 20 g Biomilkey) 188 ml

  * zarovnaná odměrka  obsahuje cca. 3,5 g BIOMILKEY.

   

  BALENÍ

  100 g (odpovídá 1 litru čerstvého oslího mléka)

  Balení obsahuje 1 sáček vakuově baleného oslího mléka, odměrku a příbalový leták.

   

  SKLADOVÁNÍ

  Uchovávejte na chladném a suchém místě. Spotřebujte do 2 týdnů od otevření vakuového sáčku.
  Výrobek v originálním vakuově uzavřeném vaku by měl být nejlépe spotřebován: viz zadní strana obalu.

   


  od 899 Kč
  Značka: BIOMILKEY

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem