Mursalský čaj z Ránhoja horského 22 g

92 Kč
Skladem

Čaj dlouhověkosti z ekologicky čistých Bulharských oblastí má velmi specifickou chuť a vůni. Tradičně se používá k podpoře a zachování zdraví. Pročišťuje tělo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mursalský čaj z Ránhoja horského 22 g  je voňavý bylinný jedodruhový čaj z rostliny Ránhoj horský (Sideritis scardica Griseb), která roste pouze na určitých místech pohoří Rodopi v Bulharsku, kde jsou obyvatelé  známí svou dlouhověkostí a pevným zdravím. Rostliny pochází z oblasti přirozeného výskytu. Jedná se o okolí vesničky Trigrad v Bulharsku (lokalita Durduga - Mursalica) ve výšce 1500 m n.m, kde je ekologicky čistá krajina.

Tradičně se mu přičítají schopnosti tonizačního účinku, posilující, antianemický, antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Věří se, že snižuje krevní tlak a tím snižuje riziko srdečního infarktu a mozkové příhody a také že zabraňuje rozvoji rakovinových buněk a rozvoji aterosklerózy. 

Je účinným antioxidantem, tzn. pročišťuje organismus.

Obsahuje železo, měď, kobalt, zinek, draslík, hořčík, sodík a velké množství flavonoidů, které jsou hlavními účinnými látkami s antimikrobiálními a antioxidačními účinky. Jeho součástí jsou také třísloviny a éterické oleje.

Lékaři jej doporučují při léčbě dýchacího ústrojí (kašel, bronchitida). Obzvláště účinný je jako pomocník při léčbě močových cest a prostatitidy, onemocnění jater a ledvin. V poslední době je Mursalský čaj známý také jako „bulharská viagra“. Čaj má velmi silnou specifickou chuť.

Způsob přípravy:

Jedno stéblo čaje se vloží do 250 ml čerstvé vody. Zahřeje se na teplotu varu. Vařte 5 minut, dokud se neobjeví zlatá barva. Přeceďte a pijte oslazené, nejlépe  čistým medem. Po přípravě má ​​sladkou chuť a lehké tóny máty.

Skladujte při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

 
Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. Není určeno pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.
 
Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: