Natuty Prací gel pro citlivé osoby a děti 1l

Značka: Natuty
265 Kč
Skladem

100% non toxic gel na světlé, bílé, barevné i černé prádlo z bavlny, lnu, konopí a směsných vláken. Pro citlivou pokožku miminek i atopiků, účinný již od 30ºC.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Natuty Prací gel pro citlivé osoby a děti 1l zcela non toxic receptura vyvinutá speciálně pro citlivou pokožku miminek, dětí, atopiků, ekzematiků a alergiků. Neobsahuje přísady z petrochemického průmyslu, žádné esenciální oleje nebo parfémy. Lze jej použít na světlé, bílé, barevné a černé prádlo z bavlny, lnu, konopí a směsných vláken od 30-90ºC. Tekutý prací prostředek je velmi vhodný také pro ruční praní ať už v pohodlí domova nebo při cestování. Nevhodný na vlnu a hedvábí.

Je vyroben v souladu s non toxic filosofií, tedy bez kompromisů ve složení. Kombinace kokosového sodného mýdla s citrátem sodným pro změkčení vody spolu s cukernými tenzidy a dalšími nerizikovými látkami zajišťují šetrnost a funkčnost pracího procesu. Během praní dochází k odstraňování nečistot, mastnoty ale i zápachu z prádla.

Pro zvýšení účinnosti praní doporučujeme velmi znečištěné prádlo (skvrny od jídla, špinavé rukávy košil, zašlé límce apod.) nejdříve jemně předeprat ručně mýdlem a až poté vložit do pračky. Velmi vhodné je mýdlo kokosové s vůní citrónu, jelikož je díky obsahu d-limonene (přirozená složka esenciálního oleje) obzvlášť účinné na skvrny. Bydlíte-li v lokalitě s velmi tvrdou vodou kokosové mýdlo obzvlášť oceníte, jelikož jako jediné Vám bude pěnit, výsledný účinek praní bude tedy vyšší. Nejefektivnějšího praní dosáhnete v kombinaci s máchadlem prádla. V případě výskytu bílých šmouh, zápachu z oblečení či šednutí prádla doporučujeme upravit dávkování pracího prostředku dle níže zmíněného návodu a nepřeplňovat pračku.

Prací prostředek není testován na zvířatech, v přírodě je zcela rozložitelný a vhodný do domácích čistíren odpadních vod (včetně kořenových), septiků a jímek na vyvážení.

Obsahuje: 5 -15 % neiontové povrchově aktivní látky

Dávkování na 5kg prádla: prací prostředek nalejte do zásobníku v pračce dle znečištění a tvrdosti vody, jako odměrku použijte náš dávkovací vršek nebo polévkovou lžíci:
·         30-50 ml, 2-4 polévkové lžíce, mírné až střední zašpinění, měkká až středně tvrdá voda
·         40-70 ml, 4-6 polévkových lžic, velké zašpinění, tvrdá voda

Před použitím jemně protřepejte. 

PRACÍ ZLEPŠOVÁKY:
Vnímáte, že by výsledný prací efekt mohl být lepší? V tom případě se prosím zamyslete: Nedošlo k přeplnění pračky prádlem? Bylo dostatek vody v pracím cyklu (některé eko prací programy ubírají vodu v praní, která tam pak chybí na odvedení nečistot). Nezapomněli jste na máchadlo prádla? Je v pracím procesu neodmyslitelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.

Máte skvrny na oblečení? Doporučujeme použít citronové kokosové mýdlo s citrátem sodným pro ruční jemné mechanické předeprání, nechat působit a až poté vkládat do pračky.
Zůstávají Vám na oblečení některé skvrny i po vyprání? Zde bude proces komplikovanější, ale není vždy marný. Doporučujeme zvážit, kolik energie a času jste ochotni skvrně dát. Rozhoduje typ materiálu a také typ skvrny. Nicméně obecně lze říci, že je možné skvrnu odstranit opakovaným ručním předepíráním a poté praním v pračce, případně je možné využít přirozenou sílu slunečních paprsků. V tomto případě je slunce vhodné na stálobarevné oděvy.

Šedne Vám bílé prádlo? Příčinou může být nedodržené dávkování, případně přidávání dalších složek, jako je jedlá soda či perkabornát sodný, do procesu praní. Při zvýšených dávkách mohou být výše dva zmínění onou příčinou šednutí prádla. Pokud to materiál dovoluje, vyzkoušejte bělící lázeň, na kterou použijete perkarbonát sodný a vodu kolem 60 ºC. Vložte oblečení do kýble/lavoru a nechte v lázni působit (pozor lázeň pění, uvolňuje se aktivní kyslík, který bělí a desinfikuje, čím více perkarbonátu, tím více pěny), poté prádlo vyperte obvyklým způsobem.

Zatuchá Vám prádlo? Zkuste se zamyslet nad klíčovými faktory praní popsanými v prvním bodě.

Upozornění: 

Při teplotách pod 10ºC se produkt mění – houstne a zakaluje se, což za tepla či po protřepání mizí.

Uchovávejte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací prášky a gely
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: