Natuty Tekutý prací prostředek na látkové pleny 1l

Značka: Natuty
249 Kč
Skladem

Zcela non toxic prací gel na praní látkových plen z mikrovlákna (fleece), bambusové viskózy, bavlny, konopí, PUL a dalších materiálů, účinný od 40 do 95 ºC.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Natuty Tekutý prací prostředek na látkové pleny 1l je speciálně vyvinutý non toxic gel na praní dětských látkových plen z mikrovlákna (fleece), bambusové viskózy, bavlny, konopí, PUL a dalších materiálů od 40-95 ºC. Prací prostředek je vhodný také pro praní v ruce.

Ze své povahy je zcela nevhodný na pleny vyrobené z vlny.

Je vyroben v souladu s non toxic filosofií, tedy bez kompromisů ve složení. Přesto díky unikátnímu složení, které mimo jiné obsahuje cukerné tenzidy a další nerizikové látky, z plen účinně odstraní nečistoty a zápach, aniž by ovlivnil funkčnost plen. Pleny, především vyrobené z mikrovlákna, si zachovávají svou přirozenou savost a nesnižuje se jejich účinnost.

Z vlastních zkušeností víme, jak je obtížné najít prací prostředek právě na látkové pleny, aby neobsahoval mýdlo, které vlákna „zalepuje“, byl dostatečně účinný a  neobsahoval látky velmi dráždivé, jako jsou rizikové konzervanty a vonné složky.

Proto jsme do složení zvolili vysokoprocentní alkohol, který z prostředku můžete cítit pro jeho výraznější aroma i díky absenci vonných složek, které by tuto charakteristickou vůni „zakryly“ svou vůní. Tato konzervační látka je jednou z nejšetrnějších variant, jak se vyhnout ve složení látkám velmi škodlivým a stále se držet non toxic filozofie, která je pro nás naprosto zásadní.

 

Prací prostředek není testován na zvířatech, neobsahuje přísady z petrochemického průmyslu, v přírodě je zcela rozložitelný a vhodný do domácích čistíren odpadních vod (včetně kořenových), septiků a jímek na vyvážení.

Obsahuje: 15 % – 30 % neiontové povrchově aktivní látky.

Dávkování na 5kg prádla: prací prostředek nalijte do zásobníku pračky dle znečištění:

  •  20-30 ml, 2-3 polévkové lžíce, mírné špinavé pleny, měkká až středně tvrdá voda
  •  30-40 ml, 3-4 polévkové lžíce, velmi špinavé pleny, tvrdá voda

(1 litr = až 50 dávek)

Před použitím jemně protřepejte. 

Prací zlepšováky:
Vnímáte, že by výsledný prací efekt mohl být lepší? V tom případě se prosím zamyslete: Nedošlo k přeplnění pračky prádlem? Bylo dostatek vody v pracím cyklu (některé eko prací programy ubírají vodu v praní, která tam pak chybí na odvedení nečistot).

Nezapomněli jste na máchadlo prádla? Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.

Máte skvrny na oblečení? Doporučujeme použít citronové kokosové mýdlo s citrátem sodným (od Alchemix Laboratory s.r.o., ) pro ruční jemné mechanické předeprání, nechat působit a až poté vkládat do pračky.

Zůstávají Vám na oblečení některé skvrny i po vyprání? Zde bude proces komplikovanější, ale není vždy marný. Doporučujeme zvážit, kolik energie a času jste ochotni skvrně dát. Rozhoduje typ materiálu a také typ skvrny. Nicméně obecně lze říci, že je možné skvrnu odstranit opakovaným ručním předepíráním a poté praním v pračce, případně je možné využít přirozenou sílu slunečních paprsků. Slunce je ideální na bílé a stálobarevné oděvy.

Objevují se Vám bílé šmouhy na černém oblečení? Příčinou mohou být dvě věci. Jedna z nich je teplota praní. Pokud jste zvyklí prát na 40 ºC a méně, doporučujeme rozpustit zvolené množství pracího prášku ve sklenici s horkou vodou a poté vlít do zásobníku či bubnu pračky a vyprat obvyklým způsobem. Druhým tipem je používat vždy máchadlo prádla. Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.

Zatuchá Vám prádlo? Zkuste se zamyslet nad klíčovými faktory praní popsanými v prvním bodě.

Zůstává vám prací prášek v zásobníku? Doporučujeme zásobník vyndat a vyčistit (např. roztokem kyseliny citronové či octem pomocí vyřazeného kartáčku na zuby).

I přes vyčištění zůstává prášek v zásobníku? Zkuste dané množství prášku dávkovat přímo do bubnu pračky mimo prádlo a zvolit prací program bez předpírky, aby se prací prášek neodčerpal společně s předpírkovou vodou, ale účastnil se hlavního procesu praní. Předpírku doporučujeme zvolit v případě praní látkových plen, tam je velmi užitečná.

Uchovávejte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: