Z důvodu již téměř letního počasí nemůžeme v pátek předávat zásilky do přepravy, aby nezůstaly přes víkend na depu v nehlídané teplotě. Děkujeme za pochopení.
  • 1 z 2
 

SoZoLe Rose Éterický olej Růj vlasatá – divoce rostoucí

 

100% éterický olej z divoce rostoucí Růje vlasaté je ve světě stále velmi nový a ojedinělý. Má silné protizánětlivé, antibakteriální, protiplísňové  a desinfekční účinky. Využijeme jej v difuzéru či aromalampě při sezóních virových onemocněních, při nachlazení a kašli. Jeho lehce pikantní pryskyřično-balsamikové aroma s nádechem pomerančové kůry uvolňuje napětí, pomáhá s koncentrací a vyrovnává emocionální stavy. Jako bonus desinfikuje místnost a odpuzuje hmyz.

 

Tento éterický olej je ve světě stále velmi nový a ojedinělý. Má velmi silné protizánětlivé, antibakteriální, protiplísňové  a desinfekční účinky.  Využijeme jej v difuzéru či aromalampě při sezóních virových onemocněních,  při nachlazení a kašli. Jeho lehce pikantní pryskyřično-balsamikové aroma s nádechem pomerančové kůry uvolňuje napětí, pomáhá s koncentrací a vyrovnává emocionální stavy. Jako bonus desinfikuje místnost a odpuzuje hmyz.

Masáž

Ředěný s rostlinnými oleji je vhodný k masážím při nachlazení a kašli. Poměr 3 kapky růjového éterického oleje kapky ve 100ml rostliného.

Koupele

V případě silného pocení a zápachu nohou si připravte koupel s 3 kapkami éterického oleje Růj a 4 kapkami levandulového éterického oleje. Přidejte 20g mořské soli. Nechte chodidla potopené 20 minut.

Kombinace

S citrónem, pomerančem, borovicí, tymiánem, levandulí

Listy tohoto keře se sbírají v divoké přírodě. Po staletí se používá pro své silné antiseptické, antibakteriální a hojivé účinky. Latinský či botanický název Cotinus coggygria, nás odkazuje k červenému zabarvení listů. Ne nadarmo se tento krásný keř pěstuje pro okrasu zahrad. Anglický název této okrasné dřeviny “Smoke Tree” vychází z růžového až purpurově růžového zabarvení chomáčkovitých obláčků “vlasů”, které se tvoří po ukončení květenství. Tyto nadýchané obláčky pokrývají růjové keře během léta. A odtud pramení i český název Růj vlasatá.

Zajímavosti

V lidovém bulharském léčitelství se používala nejprve k léčení ran na nohou hospodářských zvířat. Byla natolik efektivní, že zhojila i obrovské rány po vlčích útocích. Na základě těchto informací jej začali aplikovat i na své rodinné příslušníky. Využití našla při obrovské škále problémů od hojení ran a zastavení krvácení, až po léčbu puchýřků neštovic, rýmy, hnisavé angíny a gynekologických problémů.

Oloupané větvičky růje se v Bulharsku vkládají do hroznové pálenky, protože jí přidávají žlutou barvu.

Z kořene a stonků této rostliny se získává žluté a oranžové barvivo, které je tradičně používáno k barvení koberců ve východním Středomoří

Balení 10ml – Vybrali jsme pro Vás černé neprůhledné sklo s vnitřním kapátkem. Vloženo do krabičky z recyklovaného papíru. Dvojitá ochrana k zachování kvalit našich olejů do “poslední kapičky”.

Nepoužívat vnitřně. Chraňte oči. Nepoužívat neředěné na pokožku. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Tento éterický olej se nedoporučuje při vysokém krevním tlaku, těhotenství a predispozici k alergickým reakcím. Nevhodný při epilepsii, těhotných a kojících žen, dětí do 3 let.

 

Dostupnost Skladem
280 Kč
   
Značka SoZoLe Rose
Kategorie éterické oleje a difuzéry
 

Složení(INCI): 100% Cotinus coggygria oil

CAS: 89997-96-6

EINECS: 289-734-2

Kompletní složení: Limonene*, alpha-Pinene* (*přirozeně se vyskytující složky éterického oleje)

Růj se sbírá: v září a říjnu

Způsob výroby: parovodní destilace listů a větviček

Země původu: Bulharsko

 

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Hmotnost 0.05 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: