MycoMedica MycoCholest

Značka: MycoMedica
390 Kč
Skladem

Shiitake, červená fermentované rýže, koenzym Q10 a rutin jsou látky podporující cévní systém a přispívající k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MycoMedica MycoCholest je kvalitní kombinace Shiitake a červené fermentované rýže. Ta obsahuje látku monakolin, který přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Pro podporu účinku jsme přidali také koenzym Q10 a rutin.

Veškerá houbová surovina je testována v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testuje se také PAHs a radioaktivitu. Testuje se každá šarže. 

Hlavní složkou produktu MycoCholest je červená fermentovaná rýže, která se používá v tradiční čínské medicíně již po tisíce let. Červená rýže se zpracovává fermentací pomocí kvasinek Monascus purpureus. Vzniká tak látka bohatá na monakoliny (zvláště monakolin K), která dokáže udržovat správnou hladinu cholesterolu a triglyceridů v organismu.

Pro tento produkt je použitá výhradně červená fermentovaná rýže, která se organicky pěstuje a zpracovává v USA. Veškerá jejich produkce prochází přísným testováním. Díky tomu je jistota, že tento produkt neobsahuje žádné škodlivé látky (např. toxiny citrinin či nephrotoxin), což bývá častý problém čínských producentů.

Aby zůstalo zachováno celé spektrum účinných látek a zároveň se zvýšil účinek produktu, používá se extrakt červené fermentované rýže o koncentraci pouze 0,6%.

MycoCholest dále obsahuje vitální houbu Shiitake, koenzym Q10, který je třeba při užívání červené fermentované rýže více doplňovat, a rutin (vitamin P).

 

Obsah balení: 120 kapslí po 500mg - v želatinových či rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)

Hmotnost balení netto: 74,4g

V důsledku nařízení EU byl výrobce nucen změnit doporučené dávkování produktu MycoCholest, který obsahuje Monakolin K z červené fermentované rýže. Tato látka měla dosud schválené zdravotní tvrzení týkající se vlivu příjmu 10 mg (4 kapsle) na hladinu cholesterolu, což dle zkušeností byla optimální dávka. S ohledem na to, že od 21. 6. 2022 nemůže díky EU doporučovat dávkování, které by znamenalo překročení denního příjmu 3 a více mg Monakolinu K, není možné aktuálně používat ani dané zdravotní tvrzení. 

Dávkování: doporučená denní dávka je 1 kapsle denně. Tablety užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem.

1 kapsle obsahuje 0,5 g hub a bylin

SLOŽENÍ V JEDNÉ KAPSLI:
prášek z červené fermentované rýže, Monascus purpureus, 0,6% Monakolin K – 420mg
Shiitake, houževnatec jedlý, Lentinula edodes, extrakt z plodnice 30 % polysacharidů – 50mg
koenzym Q10 - 15mg
rutin - 15mg
pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. 

Skladujte v temnu a suchu. 


Upozornění: Produkt není určen pro děti a mladé do 18 let, pro těhotné a kojící a dospělé ve věku nad 70 let. Není vhodný pro ty, kteří podstoupili transplantaci orgánů nebo operaci v posledních šesti měsících. Nedoporučujeme, pokud již konzumujete jiné výrobky, které obsahují červenou fermentovanou rýži. Něměl by být užíván souběžně s léky na cholesterol. Nedoporučujeme během užívání pít alkohol či požívat grapefruit. 

 

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.2 kg
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora MycoCholest 25.2.2023 09:06
Dobrý den, jaké je dávkování tohoto doplňku stravy. Tady uvádíte 2x denně 2 kapsle a na obale MycoCholest je uvedeno 1 tableta denně? Děkuji za odpověď.
Odpovědět