Dr. Mercola VITAMÍN B COMPLEX S BENFOTIAMINEM 60 KAPSLÍ

Značka: Dr. Mercola
949 Kč
Skladem

100% přírodní B komplex v patentované formě. Plně veganský, bez alergenů, laktózy a lepku. Vysoká vstřebatelnost spektra organických vitamínů skupiny B.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dr. Mercola VITAMÍN B COMPLEX S BENFOTIAMINEM 60 KAPSLÍ je organický veganský B komplex se spektrem vitamínů skupiny B. Kombinace směsi z klíčků organické quinoi. Produkt neobsahuje žádná syntetická aditiva, umělá barviva, složky živ. původu, geneticky modifikované a ozařované složky. Kapsle rostlinného původu. 100% biologicky aktivní přírodní vitamíny B pěstované v matrici klíčků z organických semen quinoi v patentované receptuře.

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně

Ve 2 kapslích - 1000 mg Organická směs B vitamínů z organických klíčků quinoi (% DDD - % doporučené denní dávky): 

B1 Thiamin Panmol® 1,5 mg (125% DDD)

B2 Riboflavin Panmol® 1,7 mg (131% DDD)

B3 Niacin Panmol® 20 mg (125% DDD)

B5 Kyselina panthotenová Panmol® 10 mg (200% DDD)

B6 Pyridoxin Panmol® 2 mg (118% DDD)

B9 Kyselina listová Panmol® 400 mcg - 665 mcg DFE (166% DDD)

B12 Kobalamin Panmol® 6 mcg (250% DDD)

Biotin (vitamín H Panmol®) 300 mcg (1000% DDD)

Benfotiamin 150 mg (DDD*)

*DDD není stanovena

Výhody produktu Vitamin B-complex

Jedná se o unikátní komplex 8 hlavních vitamínů B v jejich ideálním poměru. Patentovaný vzorec PANMOL® poskytuje organicky vázané a biologicky aktivní vitaminy B pěstované v matrici klíčků z organických semen quinoi.

Receptura včetně japonského benfotiaminu, speciální formě vitamínu B1 rozpustného v tucích, který vykazuje lepší potenciál procházet buněčnou membránou, čímž se zvyšuje biologická dostupnost a buněčná podpora v těle a mozku.

Původ organické suroviny a výhody komplexu B vitamínů

Quinoa je původem z Bolivie nebo Peru - vždy Organic, 100% VEGAN zdroj - klíčky quinoa.

Tento komplex B vitamínů je směsí všech přírodních forem jednotlivých B vitamínů při procesu klíčení organické quinoi.

Během procesu klíčení se vitamíny B organicky vážou na klíčky organické quinoi. Vitamíny jsou začleněny do rostliny, proto obsahují kompletní živiny s koenzymy a kofaktory, které poskytují potenciál pro lepší absorpci, na rozdíl od typických syntetických vitamínů B.

B complex je organicky vázaná forma, proto produkt vykazuje i vyšší stabilitu.

Semínka quinoi se nechávají naklíčit. Samotný proces spotřebovává prozánětlivé cukry. Klíčící rostliny quinoa s organickým vázaným komplexem vitamínů B se pak práškují. 

Výsledný prášek je odlišný od quinoa mouky tím, že neobsahuje antigeny a sacharidy.

 • Obsahuje patentovaný komplex vitamínů B
 • Vitamíny skupiny B jsou organicky vázány na klíčky quinoa, což zvyšuje biologickou dostupnost
 • Obsahuje velké množství vyvážených a biologicky aktivních vitamínů B doplněných o kofaktory a koenzymy
 • Může se lépe vstřebávat do těla než běžné izolované syntetické vitaminy B
 • Obsahuje tukem rozpustný benfotiamin, který může snáze procházet buněčnými membránami, což zvyšuje biologickou dostupnost thiaminu a buněčnou podporu v těle a mozku

Patentovaná forma organického původu vitamínů B

Použitím patentovaného postupu pro jednotlivé fáze byla laboratoř schopna vyvinout koncentrovaný a komplexní zdroj mikroživin, který dosud nebyl v biologickém výzkumu dosažen.

Vitamíny B se přidávají do vody používané k naklíčení semen quinoa. Během procesu klíčení klíčky přijímají vitamínem nasycený „vývar“ a začleňují je do rostliny. Když klíčky dosáhnou ideální fáze, jsou sklizeny a rozprášeny.

 • Vitamíny B organicky vázané na rostlinu.
 • Obsahuje 8 dobře vyvážených a biologicky aktivních vitamínů B doplněných o kofaktory a koenzymy.

Navíc obsahuje benfotiamin, který je rozpustný v tucích. Tato vlastnost mu umožňuje vstoupit do vašich buněk mnohem snadněji než běžný ve vodě rozpustný thiamin.

Protože benfotiamin snadno prochází buněčnými membránami, jeho zvýšená biologická dostupnost a bioaktivita pomáhají chránit buňky, tkáně a orgány.

13 Známek, že můžete mít nízký obsah B vitamínů

Nízké hladiny vitamínů B mohou ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby díky dalekosáhlým a vzájemně propojeným účinkům vitamínů.

Každý z těchto běžných příznaků může být důsledkem nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B:

 1. Neschopnost dobře spát
 2. Únava a apatie
 3. Duševní „mlha“, zmatek a zapomnětlivost
 4. Výkyvy nálady a podrážděnost
 5. Gastrointestinální příznaky
 6. Nepohodlí kloubů nebo svalů
 7. Svalová slabost
 8. Ztráta svalové hmoty
 9. Znecitlivění nebo brnění v prstech a nohou
 10. Časté modřiny
 11. Bolesti hlavy
 12. Podrážděnost
 13. Suchá, praskající kůže

Duševní mlhavost a zapomnětlivost jsou dva z nejvýznamnějších varovných signálů, že nemusí být dostatek vitamínu B12.

Vitamin B1 je známý tím, že podporuje pozitivní nálady a podporuje funkci mozku, zejména koncentraci, paměť a reakční dobu.

Vitaminy B6, B9 a B12 pomáhají přeměnit homocystein na methionin, důležitý stavební blok pro proteiny. Pokud máte nízký obsah některého z těchto tří vitamínů B, může být tento proces přerušen a hladiny homocysteinu mohou stoupat - nežádoucí stav spojený s prozánětlivými stavy.

Nedávná studie prokázala silné účinky vitamínů B6, B9 a B12. na mozkovou tkáň. Placebo nebo vysoké dávky kyseliny listové, vitamínů B6 a B12 byly podávány denně skupině 186 mužů a žen ve věku nad 70 let.

U subjektů, které dostávaly vitaminy B a které měly zdravé hladiny omega-3 mastných kyselin, došlo po dvou letech k významnému zpomalení mozkového smrštění - o 40 procent méně než ve skupině s placebem!

Další studie o tři roky později ukázala podobné, ale ještě výraznější výsledky. A tentokrát nebyl zahrnut stav omega-3 mastných kyselin.

Po dvou letech vysokých dávek kyseliny listové, vitamínů B6 a B12 se smršťování mozku zpomalilo až sedmkrát, konkrétně v oblasti šedé hmoty související s pamětí - to je pokles až o 90 procent!

Váš mozek a nervový systém mohou být prvními ovlivněnými oblastmi, pokud máte málo určitých vitamínů B.

Nízké hladiny vitamínů B mohou ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby, protože mají dalekosáhlé a vzájemně propojené účinky.

Skupiny lidí, u nichž je větší pravděpodobnost nedostatku nebo nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B, zahrnují:

 • Dospělí starší 50 let z důvodu nižší produkce vlastního faktoru.
 • Ti, kteří pravidelně pijí alkohol nebo více než čtyři šálky kávy denně.
 • Vegetariáni, vegáni a další, kteří se vyhýbají klíčovým zdrojům vitamínů B jako jsou mléčné výrobky, maso a celá zrna.
 • Ti, kteří pravidelně konzumují dietu s vysokým obsahem kalorií a sacharidů s nízkou hodnotou živin.

Složení: Organická směs B vitamínů, mikrokrystalická celuloza, vitamín C (askorbyl palmitát), oxid křemičitý, kapsle (hydroxypropyl methyl-celuloza).

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

 Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: