Pokud budou v letních dnech vysoké teploty, nebudeme moci odesílat zásilky v níž jsou produkty citlivé na teplo. Moc děkujeme za pochopení.

Glückspilze Bio Choroš oříš - Polyporus umbellatus 120 kapslí

820 Kč
Skladem

Tato mediciální houba je oblíbená zejména v období zvýšeného výskytu chřipek, nachlazení a jiných zátěží na imunitní systém.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glückspilze BIO CHOROŠ OŘÍŠ - Polyporus Umbellatus 120 kapslí, které obsahují všechny složky mediciální houby Polyporus umbellatus v přirozené koncentraci a složení. Některé obsažené látky mají diuretický účinek.

Houby se šetrně suší při teplotě pod 35 ° C a poté rozemelou na ultrajemnou velikost tzv.„shellbroken process“. Buněčné stěny jsou rozbity, protože houby je mají velmi tvrdé, složené z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby. 

Polyporus umbellatus (Umbrella polypore, Zhu Ling, Chorei-maitake, Tsuchi-maitake, Chinese Sclerotium) roste na půdách bohatých na vápník, na odumřelých kořenech, zavaleném dřevě nebo pařezech, preferuje břízy, javory, vrby a buky. Vyskytuje se ve střední a východní Evropě, na Kavkaze, západní a východní Sibiři, v Pákistánu, Severní Americe a Asii.

Současná legislativa EU zakazuje u hub, bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky u přípravků, které nejsou registrovány farmaceutickou firmou jako lék. 

V případě dotazů využijte naši poradnu.

 

Tato jedlá, vitální houba vytváří keříčkovité plodnice, složené z mnoha kulatých samostatně stojících plodnic. Ty mohou dosahovat průměru někdy až 50 cm a váží několik kilogramů. Jednotlivé plodnice se sbíhají ve společnou stopku. Stopka vzniká z černohnědého sklerocia, které se nachází blízko povrchu půdy. Jednotlivé klobouky jsou zbarveny světle žlutě až šedohnědě a mají šířku 1 až 4 cm. Mají drsný povrch a jsou většinou uprostřed ponořené. Okraj je vlnovitě prohnutý a poměrně tenký. Na spodní straně klobouků je bělavá pórovitá vrstva, která může vybíhat daleko dolů po stonku. Póry jsou kulaté a rourky jsou dlouhé jeden až dva centimetry. Dužnina je rovněž bělavá, vláknitá a křehká. Voní po mouce, v mládí příjemně, ve stáří však má nepříjemný zápach.

Hlavní účinnou složkou této houby jsou polysacharidy.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

Botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

Austrian Drug Screening Institute GmbH

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

SLOŽENÍ V JEDNÉ KAPSLI:
300 mg prášku z organických hub, 95 mg tobolky z rostlinné celulózy

DÁVKOVÁNÍ:

Užívejte 2krát denně 2 nerozkousané kapsle zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)

Upozornění
Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Výrobce může bez upozornění změnit složení nebo dávkování, proto se vždy řiďte informacemi na výrobku.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené organizací SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: