BrainMax Pure Listnatec kořen (Butchers Broom root) tinktura 1:3, 100 ml

Značka: BrainMax
249 Kč
Momentálně nedostupné

Koncentrovaná tinktura z bylinky, která příznivě působí na krevní oběh a podporuje zdraví a normální funkce cévní a močové soustavy. S praktickým kapátkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BrainMax Pure Listnatec kořen (Butchers Broom root) tinktura 1:3, 100 ml je ideálním pomocníkem při problémech s močovými cestami. Podporuje také celkové zdraví cévní soustavy.

Listnatec je keř s širokým lidovým využitím a dlouhou historií. Od nepaměti byl používán pro podporu krevního oběhu a při problémech s močovými cestami. Z přírodních látek obsahuje steroidové saponiny, silice a látky označované jako ruscogeniny, které pozitivně ovlivňují elasticitu žilních stěn. Mezi chválená zdravotní tvrzení patří: oběh - těžké nohy, normální funkce močových cest - ledviny a močový měchýř a normální činnost cévní soustavy. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, čímž je dostatečně chráněna před působením světla. Můžete ji užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

Listnatec původně pochází ze Středomoří, západní Evropy a částí Afriky. Rostlina má také mnoho společného s chřestem a v lidovém léčitelství je bylina po dvě tisíciletí používaná jako projímadlo a diuretikum. Mezi chválená zdravotní tvrzení patří: oběh - těžké nohy, normální funkce močových cest.

Současná legislativa nám nedovoluje zmiňovat veškeré zdravotní výhody.

 

Zlepšuje krevní oběh

Hlavním přínosem Listnatce je jeho schopnost zlepšit krevní oběh. Používá se jako podpůrná léčba při stagnujícím oběhu, včetně chronické žilní nedostatečnosti, která se projevuje tzv syndromem těžkých nohou. V bylinné medicíně se používá stovky a pravděpodobně tisíce let. Sloučeniny v listnatci pomáhají stahovat žíly a podporují průtok krve zpět do srdce. Kromě toho podporuje zdraví ledvin a celé močové soustavy.

Výhody bylinných tinktur

Macerování bylin je patrně nejstarší druh zpracování bylin. Rostliny máčené v destilovaném alkoholu napevno zakořenily i v západní medicíně. Alkohol se používá k "rozbití" buněčné stěny rostliny, což umožňuje uvolňování biologicky aktivních sloučenin. Do tinktury jsou vybírány rostliny nejvyšší kvality a po důkladném očištění jsou pozvolna louhovány v 45%  alkoholu. Tinktury jsou mnohem koncentrovanější než samotné odvary z bylin a díky tomu jsou jejich účinky patrnější během kratší doby. Navíc díky obsahu alkoholu mají dlouhou trvanlivost a při správném skladování vydrží i několik let. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

 

DÁVKOVÁNÍ: 2x - 3x denně 2 - 3 ml, nebo dle doporučení lékaře. 1 ml odpovídá plnému zmáčknutí kapátka. 

Složení: Potravinářský alkohol, Ruscus aculeatus, voda.

Poměr extrakce: 
1:3

Obsah alkoholu: 45%

Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Vysvětlení koncentrace: Když je tinktura v poměru 1:3 s 45% obsahem alkoholu znamená to, že na 1 díl bylinného výtažku připadají 3 díly celkového roztoku (alkohol a voda).

Původ: Velká Británie

Skladování: Skladujte na suchém a temném místě.

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. 

Doplněk stravy. 

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

Nepřekračujte doporučené dávkování.

Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.
 
Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: