QUINTON MOŘSKÁ PLASMA HYPERTONIC 300 ML

Značka: Quinton
900 Kč
Skladem

Unikátní roztok ve skleněných ampulích, který tělu dodá esenciální živiny a minerály ve správném poměru. Podporuje správné funkce organismu a imunitního systému

Detailní informace

Detailní popis produktu

QUINTON MOŘSKÁ PLASMA HYPERTONIC 300 ML je 100% přírodní minerální doplněk stravy, který přirozeným způsobem rychle zajišťuje doplnění minerálních látek a esenciálních živin. Mořská plasma obsahuje všechny přírodní prvky Mendělejevovy periodické tabulky, a to ve stejném poměru jako naše vnitřní prostředí, složené z různých organických tekutin jako jsou: extracelulární tekutina, krevní plazma, slzy, mozkomíšní mok atd. 

Hypertonický roztok je koncentrovanější než vnitřní prostředí organismu. Užívá se především v počátcích pro rychlé doplnění většího množství ztracených minerálů, při sportu, při nemoci nebo velké fyzické námaze či jiných nedostatcích.

Ve skleněných ampulích naleznete koncentrovanou mořskou plazmu ve své původní podobě, jak je čerpána z oceánu. Obsahuje 78 minerálů a stopových prvků, které tělo potřebuje, ve vstřebatelné formě. Obsahuje rovněž vitamíny, antioxidanty a mastné kyseliny. Udržuje optimální hodnotu pH v organismu a podporuje imunitní systém a regeneraci.

Postup začíná extrakcí mořské vody ve specifických místech planktonových vírů, což jsou velké vířivé plochy, kde koncentrace fytoplanktonu vede k velmi velké populaci různých živých bytostí (zvířata, rostliny a mikroživiny), tj. velmi bohatá biocenóza, která produkuje biologicky dostupné mikroživiny. V těchto oblastech se formovaly prvotní buňky.

Mořská plazma

Mořská plazma obsahuje přírodní minerální látky důležité pro správné fungování organismu a podporu imunitního systému. Díky zdroji v planktonových oblastech se jedná o minerální látky, které jsou tělem velmi dobře vstřebatelné, což naše produkty činí unikátní.

Pozoruhodnou podobnost mezi mořskou vodou z planktonových oblastí a krevní plazmou objevil jako první francouzský bilolog René Quinton a dodnes je tzv. mořská plazma vyráběna laboratořemi Quinton dle jeho patentovaných postupů.

 

Benefity mořské plazmy

  • Regulace pH - Pomáhá regulovat správné pH organismu a vnitřního prostředí. 
  • Lepší trávení - Podporuje zdraví zažívacího ústrojí a reguluje fyziologické a střevní pH. 
  • Napomáhá spánkové regeneraci - Užitím isotonického roztoku se regenerace během spánku podpoří. 
  • Lepší metabolismus - Dodává všechny prvky nezbytné pro správnou výživu buněk a optimální metabolismus. 
  • Funkce DNA - Minimálně 64 minerálních látek a stopových prvků je potřeba ke správné funkci DNA.
  • Pomocník v jidelníčku - Pomáhá vstřebávání ostatních složek ze stravy. Zejména vitamínů a bílkovin. 
  • Urychluje regeneraci - Zvyšuje vstřebávání bílkovin a odbourává tvorbu laktátu ve svalech. 
  • Remineralizace organismu - Doplnění minerálů po fyzické námaze a sportu. Nahradí pocením ztracené elektrolyty. 
  • Výživa buněk - Quinton Isotonic harmonizuje hladinu minerálů v extracelulární tekutině pro naše buňky. 
  • Silná imunita - Podporuje lymfocyty a posiluje imunitní systém.

Lepší regenerace po sportu a námaze

Minerální látky podporují lepší regeneraci organismu a obnovu buněk. Umožňují lepší vstřebatelnost bílkovin, což má efekt na růst svalové hmoty a svalovou regenerci. Také odbourávají laktát uvolněný do svalů během sportu. Právě laktát z velké míry oslabuje výkon. Díky minerálním látkám se i lépe vstřebávají ostatní složky z potravy jako například vitamíny a bílkoviny.

Synergický efekt minerálních látek

Není to pouze o doplnění minerálních látek, ale především o komplexnosti. Jinými slovy, nestačí doplnit pouze některé majoritní prvky, ale je potřeba doplnit celé spektrum všech prvků, i těch, které jsou přítomny v malém množství. Veškeré prvky se totiž navzájem ovlivňují (tzv. synergický efekt) a pokud doplníme celé spektrum v přesných poměrech, projeví se to na vstřebatelnosti a efektivitě. Mořská plazma obsahuje 78 vyvážených a vstřebatelných prvků. Jsou to veškeré přírodní prvky, které můžeme označit jako minerální látky.

Minerální voda vs. mořská plazma

Minerální vody sice obsahují minerální látky, bohužel ale s velmi malou vstřebatelností a využitelností v organismu. Mnohdy se užívají při střevních potížích a zácpách, neboť tělo se hůře vstřebatelných látek zbavuje, a tak uvolňuje zažívání. Ve většině případů obsahují minerální vody pouze některé majoritní prvky a pár stopových. Stejně tak běžná mořská voda obsahuje hůře vstřebatelné prvky v anorganické formě. Taková voda je efektivní podobně jako voda minerální a využívá se zejména na vaření díky kvalitnímu zdroji soli, ale nikoli na plnohodnotné vyživení organismu minerálními látkami. Oproti tomu mořská plazma Quinton obsahuje vstřebatelné prvky díky planktonovým oblastem, ze kterých se čerpá.

Laboratoře Quinton zaručují přísný technologický režim a nejvyšší kvalitu, stejně jako úplné dodržování pravidel stanovených René Quintonem.

 

SLOŽENÍ: Pro 60 ml (maximální denní dávka): mořská voda, Chlorid: 1,190 mg, Magnesium: 70 mg. Quinton Hypertonic je přírodní čerstvá mořská voda z planktonových oblastí zpracovaná studenou mikrofiltrací dle originálního postupu René Quintona, Bakteriologicky čistá, přirozeně sterilní (26.22 <26,5 Ro Ohms/cm2/cm 45000.). Není tepelně ani chemicky upravována.

 DÁVKOVÁNÍ

K dosažení nejlepších výsledků se doporučuje užívat mořskou plazmu Quinton na prázný žaludek. Ideálně ráno nalačno, případně během dne před a po užití alespoň pár minut nezajídat a nezapíjet. Vhodné je před polknutím podržet cca. 1 minutu v ústech. Produkt je dodáván ve sterilních skleněných ampulích. Ulomte nejprve jeden konec ampule, poté přemístěte nad prázdnou sklenici, ulomte druhý konec a nechte vytéct, obsah vypijte dle pokynů výše. Neřeďte s vodou.

Aktivní dávkování: 2 ampule ráno na lačno, 2 ampule v poledne.

Udržovací dávkování: 1 ampule ráno, 1 ampule v poledne. Maximálně 6 ampulí denně. Tekutinu chvíli podržte v ústech a pak polkněte. První výrazné výsledky lze očekávat nejdříve po třech týdnech.

 BALENÍ

30 x 10 ml – dávka na 7 až 15 dní

 KONTRAINDIKACE A NEŽÁDOUCÍ REAKCE

žádné

UPOZORNĚNÍ

Při dlouhodobém užívání jsou vhodné lékařské kontroly. I když nebyly zatím popsány ŽÁDNÉ nepříznivé účinky. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy, v tomto případě je vhodnější méně koncentrovaný Quinton Isotonic. Doplněk stravy – není náhradou pestré a vyvážené stravy.

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: