BrainMax Methyl Folate, Kyselina listová v aktivní formě, 400 mcg, 100 rostlinných kapslí

Značka: BrainMax
389 Kč
Skladem

Lidským tělem nejlépe využitelná forma vitamínu B9 vhodná pro ženy plánující těhotenství, pro kuřáky, pro osoby, které potřebují podpořit správnou funkci jater.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BrainMax Methyl Folate, Kyselina listová v aktivní formě, 400 mcg, 100 rostlinných kapslí obsahuje Methyl folát neboli 5-methyltetrahydrofolát (5-MTHF), tedy aktivní, pro tělo nejlépe využitelnou formu vitamínu B9. Methyl folát je, na rozdíl kyseliny listové, v našem těle využit bez ztrát a potíží.

Aby byla suplementace kyseliny listové skutečně efektivní, musí být v aktivní formě. Ve formě, kterou dokáže naše tělo okamžitě využít. Neaktivní formy musí být totiž nejdříve přeměněny neboli methylovány játry, aby se staly aktivními a tělo je mohlo vstřebat a využít. Nedostatek folátu se může projevit úbytkem na váze, nechutenstvím, fyzickou slabostí a únavou, bušením srdcem, bolestmi hlavy, podrážděností a častým nachlazením.

Aktivní kyselina listová podporuje imunitní systém, podílí se na dělení buněk, přispívá k normální psychické činnosti, přispívá ke správnému metabolismu homocysteinu. Suplementaci kyseliny listové by měli zvážit ženy plánující těhotenství, dále osoby konzumující nadměrné množství alkoholu, kuřáci, osoby užívající laxativa a diuretika nebo lidé s onemocněním jater.

Kyselina listová v těhotenství

Na dostatek aktivní kyseliny listové by měly dbát především těhotné ženy, protože folát se kromě jiného podílí na buněčném růstu, buněčném dělení, syntéze, opravě DNA a výrazně snižuje riziko rozštěpu neurální trubice. Zvýšený příjem kyseliny listové by měl být začít již tři měsíce před početím a poté pokračovat v průběhu celého těhotenství.

Užívání kyseliny listové přispívá k:

 • normální syntéze aminokyselin
 • normálnímu metabolismu homocysteinu
 • normální funkci imunitního systému
 • snížení míry únavy a vyčerpání
 • normální krvetvorbě
 • normální psychické činnosti
 • normální funkci imunitního systému
 • dělení buněk

BrainMax Methyl Folate, Kyselina listová v aktivní formě, 400 mcg

 • Biologicky nejdostupnější forma Quatrefolic®.
 • Neobsahuje žádné balastní látky a jiná aditiva (éčka).
 • 1 kapsle pokryje denní potřebu kyseliny listové na celý den.
 • Rostlinné kapsle.

Kyselina listová je pro tělo nejlépe vstřebatelné aktivní formě methylfolát. Methylfolát (5-MTHF) je přirozenou aktivní formou kyseliny listové, která se dostává ihned do buněk narozdíl od syntetické formy kyseliny listové, která se teprve na methylfolát musí v těle přeměnit za pomoci enzymu methyltranshydrofolát reduktázy (MTHRF). Dle studií je ale u řady jedinců tento enzym oslaben nebo vůbec nefunguje, proto si nedokáží z přijímané kyseliny listové vytvořit aktivní methylfolát. A z toho důvodu jsme přišli s vlastním a pro tělo nejlepším řešením. Navíc bez obsahu balastních látek.  Quatrefolic® je patentovaná 5-methyltetrahydrofolátová (5-MTHF) glukosaminová sůl s nejvyšší biologickou dostupností.

Na rozdíl od folátu není veškerá kyselina listová, kterou konzumujete, přeměněna na aktivní formu vitamínu B9 = 5-MTHF. Kyselina listová musí být přeměněna v játrech na aktivní formu methyl folátu. Tento metabolický proces, však u některých jedinců nefunguje a proto může zůstávat nemetabolizovaná kyselina listová v krevním řečišti a způsobovat zdravotní potíže. Problém metabolizace kyseliny listové je někdy zhoršen i tím, že se přidává do potravin např. pečiva, těstovin či snídaňových cereálií. Nejlepším zdrojem vitamínu B9 je její aktivní forma methyl folát, neboť ta je pro naše tělo nejlépe vstřebatelná.

Dávkování

Užívejte 1 kapsli denně s jídlem.

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 100 dávek.
Množství v 1 dávce %RHP*
Folát jako (6S)-5-Methyltetrahydrofolát
400 mcg
200%
(6S)-5-MTHF Glukosaminová sůl
680 mcg
***
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

 

Velikost balení: 100 rostlinných kapslí

Upozornění: Doplněk stravy. Skladujte při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

 
Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.
 

Druh obalu se může lišit. Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora Užívání doplňku v těhotenství 10.10.2023 15:53
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné tento doplněk stravy užívat i v těhotenství. Z popisku zde na vašich stránkách jsem pochopila že ano, ale přímo na balení se píše ze pro těhotné ženy vhodný není. Děkuji za radu. Kateřina
Odpovědět