Dr. Mercola Zinek 15 mg plus selen 200 mcg 30 kapslí

Značka: Dr. Mercola
349 Kč
Skladem

Kombinace tří nezbytných stopových prvků - zinku, selenu a mědi v jednom. Maximální čistota, vysoká koncentrace a vstřebatelnost podporují správné funkce těla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dr. Mercola Zinek 15 mg plus selen 200 mcg 30 kapslí doplněk stravy kombinující zinek, nezbytný stopový prvek nezastupitelný v biologických procesech těla, selen a měď. Zinek se nachází v chelátové formě glycinu zinku. Zdroj vysoké potence zinku ve speciální formě mezi dvěma glycinovými molekulami. Tato chelatace chrání minerál zinku před fytáty a konkurenčními minerály. Selen v biologické formě fermentovaného proteinu kvasinky pivní, Saccharomyces cerevisiae (neobsahuje nezdravé aktivní kvasnice), nepatogenní kmen non-GMO. V případě stresu ( ať emočního nebo už adrenální únavy), těhotenství, vegetariánské stravy, převahy obilné stravy nebo pokročilého věku (více než 60 let) nastává vyšší riziko nedostatku zinku. 

V případě, že jíte pravidelně potraviny jako hovězí maso, drůbež, houby, špenát a dýňová semínka, může i přesto za určitých podmínek nedocházet ke správnému využití zinku.

Některé faktory, které nepodporují správnou absorpci:

 • užívání tetracyklinových antibiotik,
 • poruchy GIT (gastrointestinální trakt),
 • nadmíra železa ve stravě,
 • 100% nevyvážená vegetariánská strava (navíc musíte do tohoto stylu vstupovat zcela zdraví bez problémů s GIT)
 • diabetes,
 • přemíra alkoholu - podporuje vylučování zinku z organismu
 • chronické nemoci jater a ledvin

Obzvláště důležité je hlídat správnou hladinu pro těhotné a kojící. Rozvoj plodu vyžaduje dostatečné hladiny zinku.

Absorpce zinku též záleží na vyváženosti dalších nutrientů ve stravě. Tedy udržovat balanc ve stravě se vyplácí. Jakákoliv odborníkem neřízená dieta, která není vyvážená, tuto rovnováhu ruší.

Např. vzrůst absorpce zinku o 27 až 45 % je pozorován ve třech klíčových místech GIT, když obsah fytátu v potravinách klesne z 0,621 na 0,067 mmol/l. Tak a teď jak si s tím poradit v kuchyni...V absorpci hraje zásadní roli mj. kyčelník (latinsky ileum) - spodní úsek tenkého střeva.

Zinek se vyskytuje v celém těle, jak v rámci proteinů, nukleových kyselin, plazmě nebo v séru, proto se obtížně stanovují relevantní hladiny zinku. Totéž platí pro testy moči a analýzu vlasů.

Zinek (15 mg) - 136% DDD - dodržujte doporučené denní dávkování, tedy 1 kapsle denně

Zinek se nachází v chelátové formě glycinu zinku. Zdroj vysoké potence zinku ve speciální formě mezi dvěma glycinovými molekulami. Tato chelatace chrání minerál zinku před fytáty a konkurenčními minerály.

Podle nových zjistění a dat, hraje roli v absorpci mnoho faktorů včetně poměru molekul, na které je navázán minerál, stupeň chelatace, druh molekul a v neposlední řadě technika výroby.

Některé závěry naznačují zlepšení absorpce při zařazení fermentovaných potravin, i když se jedná o ne úplně potvrzenou informaci s vlivem na celou dráhu zinku v organismu.

Klíčová je správná chelatace a molekulová hmotnost. Tato formace potom může simulovat přirozený proces absorpce a pohyb po mukotické membráně.

Selen (200 mcg) - 364% DDD

Selen je další minerál, který je neméně důležitý jako zinek pro celkovou podporu zdraví. Nicméně, pokud jde o doplňky stravy, ne všechny doplňky se selenem jsou stejné.

Jedná se o biologickou formu fermentovaného proteinu kvasinky pivní - Saccharomyces cerevisiae (neobsahuje nezdravé aktivní kvasnice). Jedná se o začlenění selenu přímo do struktury proteinů, což pomáhá snížit biomarkery oxidačního stresu ve vašem těle.

Tato plná forma proteinu se selenem je dle studií účinější než jednoduchá forma jedné aminokyseliny jako je selenomethionin nebo seleničitan sodný, které se běžně používají v doplňcích stravy.

Kombinace poskytuje efektivní účinek jako dvojitá kombinace methylselenocysteinu ​​a selenocysteinu.

Biologická fermentovaná forma tak představuje nejbližší verzi k přírodní podobě selenu např. v para ořechu.

Selen podporuje kardiovaskulární a kognitivní zdraví, též hraje klíčovou roli ve zdraví štítné žlázy, tedy je stejně důležitý jako jód. Slouží též v první linii obrany proti nahromadění škodlivých volných radikálů v buňkách. 

Selen je aktivní složka glutathion peroxidázy, enzymu se silnými antioxidačními vlastnostmi. Tedy je klíčový pro syntézu glutathionu - pro tělo vlastní antioxidant.

Měď (250 mcg) - 28% DDD

Obsahuje též měď v chelátové formě glycinu mědi s ohledem na fakt, že jakýkoliv typ zinku může snížit měď, důležitý stopový prvek, který má vliv na imunitu. Pozor tedy na předávkování zinkem.

 

UPOZORNĚNÍ: Nepřekračujte doporučenou denní dávku

Pohlídejte si suplementaci - selen neberte spolu s vitamínem C a E nebo vitamínem A (beta karoten) - selen může snížit pozitivní účinky niacinu (vitamin B3), který se podílí na zvyšování hodného cholesterolu.

Přemíra zinku není žádoucí, např. 50-150 mg denně může vést mj. k:

 • narušení metabolismu mědi, funkce železa, mikrocytóza červených krvinek (opak makrocytóza - nedostatek kyseliny listové a vitamínu B12)
 • neutropenii (nenormální počet bílých krvinek)
 • snížené funkce imunitního systému
 • může zapříčinit snížení HDL "hodného" cholesterolu, tedy přemíra zinku může mít aterogenní vliv
 • ovlivnění funkce kardiovaskulárního systému včetně narušení funkce pankreatických enzymů (amyláza, lipáza)
 • akumulaci v ledvinách a tedy jejich nadměrné zatížení
 • zvýšené absorpci zinku při hemochromatóze (porucha metabolismu železa)
 • snížení absorpce hořčíku a vápníku

To jsou důvody, proč též Dr. Mercola přeformuloval doplněk zinku pro ideální formu a dávkování.

Proč potřebuje vaše tělo zinek?

Zinek je esenciální stopový prvek, protože malá množství jsou nezbytná pro celkové zdraví. A jako jeden z nejdůležitějších esenciálních minerálů, se zinek podílí na stovkách důležitých enzymatických reakcí v těle.

Zinek hraje klíčovou roli v:

 • Regulaci genové exprese a podpoře zdravého buněčného růstu
 • Podpoře imunitní funkce a udržení zdravého metabolismu
 • Udržování normálního smyslu pro chuť a vůni
 • Podpoře zdravých očí
 • Podpoře normálního růstu organismu
 • přispívá k normální plodnosti
 • podporuje zdravou pokožku, vlasy, nehty a zrak
 • podpoře neuro funkcí v těle (pomáhá předcházet hromadění vadných proeinů v mozku)
 • redukci průjmových stavů - snížená imunita, bakteriální stavy v GIT (trávicí trakt)
 • zvládnutí histaminu - zinek je klíčový v procesu jak naše tělo ukládá histamin - nedostatek zinku umožňuje větší uvolnění histaminu do okolních tkáňových tekutin, což má vliv na alergické reakce
 • dle studií napomáhá "utáhnout" děravé střevo u pacientů s Crohnovou nemocí

Zinek je nezbytný stopový prvek, nezastupitelný v biologických procesech v těle. Bohužel lidské tělo nedokáže zinek vyrobit a nezná způsob jak jej ukládat.

Zinek má podstatnou roli v ochraně buněk před působením volných radikálů. Pomáhá udržovat zdravou mužskou plodnost a rozmnožovací systém a podílí se na udržování normální hladinu testosteronu.

Zinek je důležitý prvek protože:

 • Pomáhá udržovat zdravé hladiny cukru v krvi již v normálním rozsahu
 • Pomáhá regulovat syntézu proteinů
 • Podporuje zdravý dýchací systém
 • Podporuje fungování buněk
 • Pomáhá podporovat normální fungující gastrointesti­nální trakt
 • Pomáhá chránit před nadměrnou oxidací (působí jako antioxidant)

Některé společné znaky, které mohou být potenciálním důkazem o nedostatku:

 • Ztráta chuti k jídlu
 • Náladovost
 • Zhoršený smysl chutě a vůně

Potraviny jako bílé pečivo, cukry a tuky zvyšují v těle potřebu zinku. Nedostatek se může projevit mnoha způsoby např. zvýšený výskyt akné, různých vyrážek, záněty a infekce kůže, zpomalení pohlavního dospívání a neplodnost u mužů.

Jaké jsou nejlepší zdroje zinku?

Ideální způsob, jak dostat zinek je přes jídlo, které konzumujete na denní bázi. Potravinové zdroje obsahující zinek: Játra, Crimini houby, špenát,  zelenina, ústřice, dýňová semena, hovězí, zelený hrášek, fazole. Přestože budete jíst tyto druhy potravin, i tak není možné zajistit dostatečné množství zinku. Záleží na správném a šetrném zpracování potravin od pěstování v bio kvalitě až po správnou přípravu (pozor na převařování).

Kdo potřebuje zinek? - Vegani – Vzhledem k tomu, že se zinek nalézá většinou v mnoha živočišných produktech, mohou vegetariáni být ohroženi nedostatkem zinku, i když obvykle konzumují velké množství zrn. Problém je, že zrna obsahují vysoké úrovně kyseliny fytové. Tato sloučenina se váže na zinek a může snížit jeho vstřebávání organismem.

Biologická dostupnost zinku je nižší u vegetariánské stravy, než v non-vegetariánské stravě, protože vegetariáni nejedí žádné maso. Plus vegetariáni mají tendenci jíst vysoké úrovně luštěnin a celozrnných výrobků, které obsahují fytáty, které inhibují vstřebávání zinku. - Starší – pro podporu imunitního systému, který je ve stáří zatěžován

Složení:

Zinek plus Selen - doplněk stravy, 30 kapslí, 1 kapsle:

Zinek (bisglycinát chelát zinku) 15 mg 136% DDD (doporučená denní dávka)

Selen 200 mcg 364% (fermentovaná forma proteinu kvasinky Saccharomyces cerevisiae) DDD (doporučená denní dávka)

Měď (bisglycinát chelát mědi) 250 mcg 28% DDD (doporučená denní dávka)

Složení: kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza), kyselina citronová, bio extrakt z rýže (rýžová zrna), bio arabská guma, bio slunečnicový olej

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně s jídlem

Doplněk stravy.

Skladujte na chladnějším a suchém místě mimo přímé sluneční záření. Chraňte před mrazem.

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

Není určeno pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy.

Nepřekračujte doporučené dávkování.

Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: