Glückspilze BIO MAITAKE- Grifola Frondosa 100ml extrakt

1 570 Kč
Skladem

Inovativní výtažek z mediciální houby s vysokou vstřebatelností základních látek. Je oblíbená u osob s vyšším tlakem. Doporučuje se i v období zátěže na tělo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glückspilze BIO MAITAKE- Grifola Frondosa 100ml extrakt je dvojitý výtažek získaný novým inovativním procesem extrakce ethanolem, studenou i teplou vodou. Konečný produkt je bez alkoholu. Tato procedura přínáší vylepšenou biologickou dostupnost - prospěšné látky MAITAKE mohou být tělem vstřebávány snadněji.

  • 100% přírodní, veganské ingredience pocházejí z ekologického zemědělství
  • tekuté extrakty obsahují pouze sloučeniny hub MAITAKE a veganský glycerin
  • bez přidaného cukru (obsahuje přirozeně se vyskytující cukr
  • bez chemicko-syntetické, radioaktivně-jaderné a mikrobiálně-bakteriální kontaminace


1) Houby používané pro tyto produkty obsahují přirozeně se vyskytující uhlohydráty a cukry, včetně polysacharidů / beta glukanů)
2) Podle analýz skupiny AGROLAB extrakty neobsahují pesticidy, PAH (polycyklické aromatické uhlovodíky - změkčovadla) a radioaktivní jaderné záření. To znamená, že tyto látky jsou nejen pod zákonem stanoveným limitem, ale jsou v našich výrobcích nezjistitelné. Podrobné laboratorní analýzy jsou k dispozici na vyžádání. 

Grifola frondosa (Beraní hlava, Ovčí hlava, Signorina, Maitake, Kumotake, Huai Su Gu, Tančící houba) se vyskytuje zejména na pařezech nebo odumřelých listnatých dřevinách, jako jsou duby, jilmy, javory, modříny a buky. V několika případech byla Maitake nalezena také na borovicích. 
Zejména v Asii je houba Maitake po staletí známá jako velmi zvláštní a jedinečná houba. Nejen díky jejímu zajímavému vzhledu, ale zejména díky vzácným látkám, které obsahuje. Sběratelé ve staré Asii dokonce přísně tajili místa nálezu.
Dnes je tato houba v Asii a v evropsko-americké oblasti známá jako chutná masitá jedlá houba, která se vyznačuje také vysokou výživovou hodnotou a na zdraví blahodárnými vlastnostmi. Z tohoto důvodu se této houbě dostává také stále větší farmaceutické pozornosti a v posledních několika letech se stala cenným objektem výzkumu v korejských, japonských a amerických studiích. Plodnice mají hnědavou až tmavě šedou barvu. Z každého kmene houby vyrůstá mnoho překrývajících se klobouků o průměru 2-10 cm. Mladé plodnice mají velmi lahodnou chuť. Plně vzrostlé Maitake lze sušit a připravovat jako čaj. Za zvlášť dobrých podmínek vytváří Grifola frondosa plodnice o hmotnosti 500 g a více. Hlavními účinnými složkami Grifola frondosa jsou polysacharidy jako beta-glukan, grifolin a grifolan a vysoké množství ergosterolu (provitaminu D).

 

Současná legislativa EU zakazuje u hub, bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky u přípravků, které nejsou registrovány farmaceutickou firmou jako lék. 

V případě dotazů využijte naši poradnu.

 OBSAH: 100ml tekutého dvojitého extraktu z organických hub

Doporučený příjem:

Denně 5 ml (1 čajovou lžičku) tekutého extraktu rozpuštěného ve sklenici vody nebo džusu, 30 minut před jídlem. Během období zvýšených požadavků na živiny lze denní příjem zvýšit až dvakrát denně na 10 ml (dvakrát denně, ráno a večer vždy 2 čajové lžičky).

Díky lepší biologické dostupnosti může tělo pouze s jednou čajovou lžičkou (5 ml) našeho nového tekutého extraktu resorbovat stejné množství polysacharidů a dalších hub, jak je tomu z přibližně 38 tobolek v prášku.

Glückspilze tekuté extrakty Maitake se vyrábějí pomocí jedinečného, ​​speciálně vyvinutého extrakčního procesu. Tato nová výrobní technologie odlišuje výrobky od všech běžných standardních doplňků hub na trhu. Pomocí této nové technologie je poprvé možné z houby extrahovat všechny organické a neorganické sloučeniny Maitake a koncentrovat je v kapalné formě. Výsledkem je holistický doplněk hub nejvyšší kvality.

Dříve dostupné práškové extrakty, které se vyrábějí jednoduchým procesem extrakce horkou vodou, obsahují pouze ve vodě rozpustné sloučeniny hub, zejména polysacharidy. Další cenné přísady, které jsou lipofilní, jako špatně ve vodě rozpustné terpenové sloučeniny, včetně vysoce aktivních triterpenů a lipofilních vitamínů, neobsahují práškové extrakty.

Glückspilze nové tekuté extrakty z hub Maitake obsahují kromě polysacharidů a peptidoglykanů také různé další přísady do hub, jako jsou aminokyseliny, triterpeny, minerály (Ca, P, Na, K) a stopové prvky (Fe, Zn, Cu, Mn, Se) jako stejně jako vitamíny (ergosterol). Nový vzorec také zvyšuje biologickou dostupnost, což znamená, že látky obsažené v extraktech mohou být tělem lépe a snadněji resorbovány a využity. Nový a inovativní výrobní proces vede k produktu, který obsahuje celé spektrum aktivních houbových ingrediencí ve vysoce koncentrované tekuté formě, kterou může tělo optimálně vstřebávat.

Inovativní proces extrakce
Houby Maitake pro Glückspilze výtažky jsou pěstovány na certifikovaných surovinách dodávaných ze 100% ekologického zemědělství. Po sklizni jsou houby jemně vysušeny, aby se sloučeniny co nejvíce konzervovaly. Dalším krokem je alkoholová extrakce. Jako extrakční činidlo používáme pouze čistý organický ethanol destilovaný z ekologicky pěstovaných obilovin. Tento krok extrakčního procesu trvá několik dní, během nichž se z hub extrahují přísady rozpustné v alkoholu. Poté se houby filtrují a připravují na další krok. Alkohol se z extraktu odstraní destilací, aby se zajistilo, že konečný produkt je nealkoholický. Dalším krokem je extrakce vodou, tento proces rozpouští ve vodě rozpustné přísady z materiálu hub. Na konci výrobního procesu se oba extrakty spojí a homogenizují s organickým glycerinem vyrobeným ze slunečnicových semen. Glycerin je přírodní materiál přátelský k tělu, který chrání molekuly vitamínů a minerálů a zabraňuje ztrátě kvality a rozkladu aktivních látek během skladování. Zlepšuje také vstřebávání přísad, a to i při střevních potížích, a dodává tekutině příjemnou chuť.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery: 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

Austrian Drug Screening Institute GmbH

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: