NaturLabs Jód + Tyrosin 60 kapslí

Značka: NaturLabs
349 Kč
Skladem

Kombinuje jodid draselný a L-tyrosin – aktivní látky nezbytné pro syntézu hormonů štítné žlázy. Je vhodný i pro těhotné a kojící k doplnění mikroživin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NaturLabs Jód + Tyrosin 60 kapslí je synergická kombinace jodidu draselného a L-tyrosinu v kapslích pro přesné dávkování. Doplněk stravy pro podporu správné funkce hormonů štítné žlázy, pro podporu správného růstu a vývoje dětí a pro zdraví nervové soustavy.

Jód je pro náš organismus jedním z nejdůležitějších minerálů. Označuje se doslova za klíčovou „potravu“ štítné žlázy, která prostřednictvím hormonů (tyroxinu a trijodthyroninu) reguluje spotřebu energie v těle. Při nedostatku jódu nemůže štítná žláza fungovat správně, a tím ani naše tělo. Přesto je v naší populaci běžné, že určité skupiny lidí nemají příjem jódu v běžné stravě dostatečně pokrytý.  

Pokud si chcete pomocí suplementace zajistit dostatek jódu, sáhněte po kvalitním doplňku Jód + Tyrosin, který kombinuje jodid draselný a L-tyrosin – aktivní látky nezbytné pro syntézu hormonů štítné žlázy. Oproti přirozeným zdrojům jódu, typicky z řas, Jód + Tyrosin v kapslích od NaturLabs zajišťuje zejména spolehlivost přesného dávkování.

Jód potřebujeme zejména pro správnou funkci hormonů štítné žlázy. Představuje základní složku dvou hormonů: tyroxinu (T4) a trijodthyroninu (T3), které se podílí na regulaci mnoha biochemických reakcí. Ty jsou důležité zejména pro vývoj kosterního a centrálního nervového systému u plodu během těhotenství i po narození dítěte.

Jód je nezbytný také pro naši nervovou soustavu, mentální a intelektuální funkce. Nezanedbatelný vliv má však i na kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů, metabolismus živin a trávení.

Povolená tvrzení o jódu:

 • Přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
 • Přispívá k udržení normálního stavu pokožky.
 • Příznivě ovlivňuje mentální a intelektuální funkce.
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
 • Přispívá k normálnímu růstu dětí.

Tyrosin je důležitá proteinogenní aminokyselina, kterou si lidské tělo dokáže produkovat samo z aminokyseliny fenylalaninu. Pro náš organismus má tato látka značný význam. Je zejména základním stavebním kamenem hormonů štítné žlázy. Dále je tyrosin důležitý pro syntézu dopaminu, adrenalinu a noradrenalinu a pigmentu melaninu. A z toho plyne také nezbytnost pro normální činnost mozku, svalů a také pro správné reakce organismu na stres. 

Pro koho je tento doplněk vhodný:

 • pro lidi, kteří mají sníženou funkci štítné žlázy
 • pro těhotné a kojící k doplnění mikroživin a správný vývoj mozku plodu
 • pro lidi s diabetes nebo kardiovaskulárním onemocněním, kteří méně solí
 • pro lidi na rostlinné stravě, kteří mají nedostatek jódu ve stravě a preferují nejodizovanou sůl – typicky himalájskou
 • pro lidi ve stresu, kteří chtějí podpořit tvorbu dopaminu

Potřeba jódu se mění podle věku a zdravotního stavu. U zdravého dospělého jedince je doporučená denní dávka 150–200 mikrogramů. U těhotných a kojících žen se dávka zvedá až na 250 mikrogramů za den. Jód se vstřebává ve střevě a odtud až 70 % putuje právě do štítné žlázy.

Pakliže jej má štítná žláza nedostatek, dochází u ní ke změnám nejen ve struktuře (při nedostatku roste tzv. struma), tak i ve funkci (snížená nebo zvýšená) a může dojít ke zdravotním problémům. 

Nejsnadnějším způsobem je přijímat jód v potravě. Ideálním přirozeným zdrojem jódu jsou mořské produkty jako řasy, chaluhy, mořská sůl, ryby nebo mořské plody. Jód se vyskytuje také v řadě dalších potravin, ale jeho množství je vázáno buď (v případě rostlinné stravy) na jeho obsah v půdě, nebo (u živočišné stravy) na jeho dodávkách hospodářským zvířatům. Navíc část jódu se kuchyňskou úpravou ztrácí. Tím nemusí být pokrytí jódu běžnou stravou dostatečné.

Česká populace má v běžné stravě množství potravin přirozeně bohatých na jód spíše nižší, protože nejsme přímořský stát a konzumace mořských produktů zde není častá. Proto je v našich zeměpisných šířkách běžnou záležitostí nedostatečný příjem jódu. 

Doplňování jódu v doporučeném množství je opravdu důležité. Aby byla zajištěna dostatečná denní dávka jódu, je dobré sáhnout po kvalitním potravinovém doplňku.

Jód má naprosto zásadní význam pro správný vývoj mozkové tkáně plodu i dětí. Zárodky štítné žlázy se začínají formovat již ve 3-4 týdnu těhotenství. Je tedy důležité, aby těhotná žena měla dostatek jódu již v prvních týdnech těhotenství, protože mateřské tělo je po celé těhotenství a následné kojení jediným zdrojem jódu pro dítě. Dostatek jódu má vliv na zdárný průběh těhotenství i vývoj dítěte

Doporučené dávkování: Užívejte 1 kapsli denně na lačno, zapijte vodou. 

Kontraindikace: Pokud užíváte nějaké léky, poraďte se se svým lékařem, než začnete doplněk užívat. Neužívejte v případě diagnostikované hypertyreózy.

Složení: L-tyrosin, jodid draselný, kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy.

 

Výživové údaje Složení v 1 kapsli
L-tyrosin 500 mg
jód (jodid draselný) 250 µg (167 %)*
*Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400 kJ / 2 000 kcal)

Balení obsahuje 60 dávek.

 Upozornění:

Doplněk stravy.  

Skladujte suchém a tmavém místě.

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

Není určeno pro děti do 3 let.

Nepřekračujte doporučené dávkování.

Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: