Glückspilze BIO MAITAKE- Grifola Frondosa 120 kapslí

820 Kč
na objednání do 2dnů

BIO Maitake je plná polysacharidů jako je například beta-glukan. Proto je oblíbenou mediciální houbou v období, kdy hrozí vyšší výskyt chřipek a nachlazení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glückspilze BIO MAITAKE- Grifola Frondosa 120 kapslí obsahuje prášek z mediciální houby v přirozené koncentraci a složení.
Houby se šetrně suší při teplotě pod 35 ° C a poté rozemelou na ultrajemnou velikost tzv.„shellbroken process“. Buněčné stěny jsou rozbity, protože houby je mají velmi tvrdé , složené z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby.
Grifola frondosa (Beraní hlava, Ovčí hlava, Signorina, Maitake, Kumotake, Huai Su Gu, Tančící houba) se vyskytuje zejména na pařezech nebo odumřelých listnatých dřevinách, jako jsou duby, jilmy, javory, modříny a buky. V několika případech byla Maitake nalezena také na borovicích. 
Zejména v Asii je houba Maitake po staletí známá jako velmi zvláštní a jedinečná houba. Nejen díky jejímu zajímavému vzhledu, ale zejména díky vzácným látkám, které obsahuje. Sběratelé ve staré Asii dokonce přísně tajili místa nálezu.
Dnes je tato houba v Asii a v evropsko-americké oblasti známá jako chutná masitá jedlá houba, která se vyznačuje také vysokou výživovou hodnotou a na zdraví blahodárnými vlastnostmi. Z tohoto důvodu se této houbě dostává také stále větší farmaceutické pozornosti a v posledních několika letech se stala cenným objektem výzkumu v korejských, japonských a amerických studiích. Plodnice mají hnědavou až tmavě šedou barvu. Z každého kmene houby vyrůstá mnoho překrývajících se klobouků o průměru 2-10 cm. Mladé plodnice mají velmi lahodnou chuť. Plně vzrostlé Maitake lze sušit a připravovat jako čaj. Za zvlášť dobrých podmínek vytváří Grifola frondosa plodnice o hmotnosti 500 g a více. Hlavními účinnými složkami Grifola frondosa jsou polysacharidy jako beta-glukan, grifolin a grifolan a vysoké množství ergosterolu (provitaminu D).

Současná legislativa EU zakazuje u hub, bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky u přípravků, které nejsou registrovány farmaceutickou firmou jako lék. 

V případě dotazů využijte naši poradnu.

 

SLOŽENÍ V JEDNÉ KAPSLI: 
300 mg prášku z organických hub, 95 mg tobolky z rostlinné celulózy
DÁVKOVÁNÍ:
Užívejte 2krát denně 2 nerozkousané kapsle zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)
Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery: 
Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner
Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger
botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz
MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH
Austrian Drug Screening Institute GmbH
Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl
Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH
Upozornění 
Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.
Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.
Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinkou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: