Pokud budou v letních dnech vysoké teploty, nebudeme moci odesílat zásilky v níž jsou produkty citlivé na teplo. Moc děkujeme za pochopení.

NaturLabs Folát bioaktivní Quatrefolic® 60 kapslí

Značka: NaturLabs
289 Kč
Skladem

Jedna z nejúčinnějších forem vitamínu B9 vhodná pro těhotné i pro jedince s poruchou metabolizace kyseliny listové. Zajišťuje maximální biologickou dostupnost

Detailní informace

Detailní popis produktu

NaturLabs Folát bioaktivní Quatrefolic® 60 kapslí je jedna z nejvstřebatelnějších forem folátu s vysokou biologickou dostupností. Ideální doplněk stravy v těhotenství pro zdravý vývoj plodu. Je vhodný i pro osoby s poruchou metabolizace kyseliny listové.veganské složení a díky maximální biologické dostupnosti a přímé absorpci do krve se jedná o vůbec nejúčinnější formu folátu. Oproti syntetické kyselině listové a jiným formám redukovaného folátu má zvýšenou biologickou dostupnost, což znamená, že se rychleji a účinněji dostává do buněk těla, kde může plnit své funkce. 

Aktivní kyselina listová neboli folát je pro naše zdraví nezbytná. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, je důležitá pro normální krvetvorbu a správnou funkci imunitního systému. Předně ale sehrává klíčovou roli při růstu zárodečných tkání během těhotenství. Pokud jste těhotná žena, bioaktivní folát vám pomůže zajistit zdravý vývoj nervové soustavy plodu. To z něj činí ideální doplněk stravy pro těhotné.

Vitamín B9 neboli kyselina listová hraje v těle zásadní roli při mnoha životně důležitých procesech, včetně metabolismu aminokyselin a nukleových kyselin DNA a RNA. Proto je velmi důležitá již v raných fázích těhotenství, kdy se formuje nervová soustava. Nedostatek tohoto vitamínu může mít na svědomí komplikace v prenatálním vývoji.

A právě těhotné ženy mají na kyselinu listovou zvýšený nárok. Denní doporučená dávka kyseliny listové v době plánování těhotenství a v těhotenství je minimálně 400 µg.

Kyselina listová je také důležitá při metabolismu homocysteinu v krvi. Normální hladina homocysteinu je nezbytná pro zdraví kardiovaskulárního systému. 

Dále se tato bioaktivní látka podílí na normální krvetvorbě. Proto může při nedostatku kyseliny listové vzniknout specifický druh chudokrevnosti tzv. megaloblastická anémie. K jejím příznakům patří pobledlá kůže, nechutenství, průjmy, úbytek váhy, únava a nesoustředěnost. 

Deficience vitamínu B9 má rozmanité symptomy, od kožních až po neurologické obtíže. Projevy nedostatku jsou však společné i pro jiné vitaminy či minerály. Pro vyloučení deficitu je nejspolehlivější ověřit si tuto informaci z krevního rozboru.

O folátu (aktivní formy kyseliny listové) lze říci že:

  • Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství

  • Přispívá k normální syntéze aminokyselin.

  • Přispívá k normální krvetvorbě.

  • Přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu.

  • Přispívá k normální psychické činnosti.

  • Přispívá k normální funkci imunitního systému.

  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Kyselina listová v přirozené stravě

Všechny potřebné živiny bychom měli v ideálním případě získávat v rámci různorodé, vyvážené a pestré stravy a stejně je tomu u kyseliny listové. Vitamín B9 se v přirozené stravě vyskytuje v zelenině s tmavě zelenými listy, v brokolici, chřestu, avokádu, fazolích, ve slunečnicových semínkách a arašídech. Dále ho obsahují celozrnné obiloviny a čerstvé ovoce. Z živočišné stravy jsou jeho zdrojem játra, vejce a mořské plody.

 PROČ PRÁVĚ BIOAKTIVNÍ FOLÁT

Folát je v podstatě další označení pro již zpracovanou kyselinu listovou (vitamín B9). Kyselina listová má svoji molekulární strukturu téměř stejnou jako folát, ale před tím, než je v těle využita, musí projít složitými enzymatickými přeměnami v játrech. Samotná kyselina listová nemá vlastní biologické účinky. Biologicky aktivní jsou až její metabolity, vznikající enzymatickou přeměnou v játrech, které jsou souhrnně nazývány foláty.

Existuje více forem folátů, které se liší podle úrovně své biologické aktivity. V tomto doplňku najdete kyselinu listovou ve formě vysoce aktivního folátu, který se také nazývá 5-methyltetrahydrofolát (5-metyl-THF) a je patentovaný pod názvem Quatrefolic®. Jedná se o nejnovější formu aktivní kyseliny listové, která se na rozdíl od ostatních starších forem vyznačuje vysokou stabilitou i rozpustností ve vodě. Dokáže projít žaludeční bariérou až do tenkého střeva, a tak se dostává ve vyšších dávkách do těla.

Nedostatečný příjem kyseliny listové před otěhotněním a v průběhu těhotenství může mít za následek určité zdravotní komplikace. Proto je suplementace odborníky doporučována již 6 měsíců před plánovaným otěhotněním.

Odhaduje se, že 30–50 % lidí na celém světě nese mutaci v genu pro enzym MTHFR, který je pro proměnu kyseliny listové v aktivní folát klíčový. Tito lidé mohou být ohroženi nedostatkem aktivního folátu, zejména pokud se jedná o těhotné ženy, protože ho nedokážou efektivně metabolizovat z přirozené stravy.

Tento doplněk obsahuje hotový folát, který naše tělo může použít okamžitě – bez jakéhokoliv druhu metabolizace. Náš organismus ho může využít přímo, a to i u žen s poruchou v přeměně kyseliny listové (tzv. mutace MTHFR).

Suplementace čistého folátu v jeho nejvstřebatelnější aktivní podobě je tou nejlepší možností, jak si ho zajistit v organismu dostatek. 

Pro koho je bioaktivní folát vhodný

  • pro ženy, které chtějí otěhotnět
  • pro těhotné, zejména v prvním trimestru těhotenství 
  • pro lidi, kteří mají anémii z nedostatku kyseliny listové 

Doporučené dávkování:  1 kapsle denně na lačno, zapijte vodou.

Interakce: Má mírné interakce s desítkami různých léčiv. V případě, že užíváte jakékoliv medikamenty, obraťte se na farmaceuta nebo svého lékaře.

Složení: Folát z Quatrefolic® [(6S)-5-methyltetrahydrofolát], kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy.  

Výživové údaje Složení v 1 kapsli
Folát jako (6S)-5-methyltetrahydrofolát z Quatrefolic®  400 µg (200 %)*
(6S)-5MTHF glukosaminová sůl 680 µg

*Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400 kJ / 2 000 kcal)

UPOZORNĚNÍ: 

Doplněk stravy.

Skladujte na temném a suchém místě.

Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

Není určeno pro děti do 3 let.

Nepřekračujte doporučené dávkování.

Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Současné legislativa EU zakazuje u bylin a bylinných produktů uvádět podrobnější informace o jejich zdravotním nebo léčebném účinku. Nelze uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o lék registrovaný farmaceutickou firmou. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Druh obalu se může lišit.

Dekorace nejsou součástí balení.

Všechny naše produkty jsou ověřené skupinou SVĚT NON-TOXIC a jsou 100% netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: