Z důvodu již téměř letního počasí nemůžeme v pátek předávat zásilky do přepravy, aby nezůstaly přes víkend na depu v nehlídané teplotě. Děkujeme za pochopení.
 

WOLFBERRY Včelí chléb Perga 100 g

 

Včelí chléb Perga je nejzajímavější ze všech včelích produktů. Kombinuje výjimečné vlastnosti včelího pylu a medu. Je mimořádně komplexní potravinou.

Popis

Včelí chléb byl známý ve všech starověkých kulturách a vždy jej považovali za zázračný všelékNazývá se také plástový pyl, perga, nebo Ambrosia – pokrm bohů. Slouží jako super-výživné kompletní krmivo pro včelí potomstvo

Včely jej vyrábí tak, že pyl smíchaný s medem napěchují do pláství a nechají uležet. Fermentací se štěpí pylová zrna a uvolňují se další výživné látky. Díky tomu má včelí chléb několikanásobně lepší stravitelnost než samotný pyl. 

Obsah:

Kromě jednoduchých sacharidů jsou to hlavně esenciální mastné kyseliny, proteiny – těch je zhruba 20 – 25 %. Následuje celá škála aminokyselin a hlavně působivé spektrum vitamínů, minerálů a stopových prvků. 

Významný je obsah vitamínu B12 (který je často nedostatkový v jídelníčku vegetariánů a veganů) a všechny ostatní vitamíny skupiny B. Dále vitamíny C, D, E, K. Zastoupené jsou i důležité stopové prvky – železo, zinek, měď i další. Z minerálů je zajímavý ideální poměr fosforu s vápníkem, ale i ostatní minerály – hořčík, draslík nebo síra. Díky procesu fermentace včelí chléb vyniká obsahem aktivních enzymů - jde o živou potravinu. 

Hlavní přínosy včelího chleba

Perga obsahuje okolo 75 % pylu, který má tyto ověřené vlastnosti: 

  • podporuje přirozenou obranyschopnost organismu,
  • podporuje zdravou činnost kardiovaskulárního systému,
  • pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a krevních lipidů,
  • je prospěšný při poruchách zažívání,
  • má pozitivní vliv na duševní stav a výkon člověka,
  • doporučuje se pro menopauzální komfort,
  • antioxidant,
  • zlepšuje chuť k jídlu.

Včelstva produkující tuto pergu nejsou ošetřována pesticidy proti škůdcům. Používají se pouze organické látky, které nezanechají rezidua v úlech a včelích produktech. 

Použití

Včelí chléb lze konzumovat samotný, chutná výborně. Můžete jej přimíchat do müsli, smoothies nebo jogurtu. Neupravujte včelí chléb teplem, zbytečně by se znehodnotily prospěšné látky. 

Doporučené dávkování

1 – 2 čajové lžičky denně. Celkové množství ale není omezené, prospěšné je užívat až 2 čajové lžičky 3x denně.

Dostupnost Skladem
275 Kč
   
Značka Wolfberry
Kategorie horké novinky
 

Upozornění 

Oproti alergii na pyl poletující v ovzduší je alergie na včelí chléb velmi vzácná. Alergikům přesto radíme začít s konzumací ambrosie opatrně.

Nutriční hodnoty ve 100 g

Energie: 1650 kJ/393 kcal; Tuky: 9,0 g, z toho nasycené mastné kyseliny 2,0 g; Sacharidy: 59,0 g, z toho cukry 39,0 g; Vláknina: 5,0 g; Bílkoviny: 16,0 g; Sůl 0 g.

Skladování

V suchu a temnu.

Alergeny 

Bez alergenů

Země původu

Litva

Hmotnost 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: